Prokuratura wnioskuje o przeniesienie śledztw ws. postrzelenia mężczyzny do innej jednostki

2021-06-10 10:19

Prokuratura Regionalna w Poznaniu przekaże do Prokuratury Krajowej wniosek o wyznaczenie jednostki spoza regionu do prowadzenia dwóch śledztw dotyczących ubiegłotygodniowego postrzelenia mężczyzny w trakcie policyjnej interwencji w poznańskim Antoninku.

W czwartek 3 czerwca policjanci w poznańskim Antoninku postrzelili w czasie interwencji zakrwawionego mężczyznę, który miał się na nich rzucić. Postrzelony trafił do szpitala w ciężkim stanie. W związku z tym zdarzeniem Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wszczęła postępowanie ws. ewentualnego przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy i spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Z kolei Prokuratura Rejonowa Poznań – Nowe Miasto prowadziła postępowanie dotyczące zmuszania funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej.

Maskarada 2021 już wkrótce! Do Rzeszowa zjadą teatry z całej Polski

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak poinformował w czwartek PAP, że śledczy skierowali do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu wniosek o wyznaczenie do prowadzenia obu postępowań prokuratury spoza obszaru okręgu poznańskiego. Jak wyjaśnił prok. Wawrzyniak wniosek skierowano "z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, dobro wymiaru sprawiedliwości, a także konieczność wyeliminowania ewentualnego zarzutu braku obiektywizmu".

Sonda
Czy chciałbyć aby sztuczna inteligencja działała już w Polsce?

Tłumacząc się m.in. dobrem obu postępowań, prok. Wawrzyniak odmówił odpowiedzi na pytania dotyczące dotychczasowych ustaleń śledczych w sprawie okoliczności postrzelenia mężczyzny przez policjantów. Rzecznik prasowa Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prok. Anna Marszałek powiedziała PAP, że wniosek zostanie skierowany do Prokuratury Krajowej. "Wniosek dotyczy obu spraw" – zaznaczyła.

Źródło: Prokuratura wnioskuje o przeniesienie śledztw ws. postrzelenia mężczyzny do innej jednostki