Kolejne zmiany na rondzie Rataje

i

Autor: Poznan.pl

Przebudowa ronada Rataje: od czwartku zmiany organizacji ruchu na moście Królowej Jadwigi

2021-10-07 8:53

W czwartek, 7 października wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w rejonie ronda Rataje. Pozwolą na kontynuację prac zaplanowanych w ramach przebudowy tego układu komunikacyjnego, która aktualnie koncentruje się na odcinku ul. Bolesława Krzywoustego między rondem a mostem Królowej Jadwigi oraz na samym rondzie.

Od 7 października niedostępna dla ruchu pieszego i rowerowego będzie północna strona mostu Królowej Jadwigi. Piesi i rowerzyści zostaną przekierowani przy skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi z ul. Strzelecką na drugą stronę mostu, czyli południową. Z kolei poruszający się od ronda mogą dostać się na drugą stronę przejściami na wysokości ul. Jurackiej albo dworca autobusowego (przy przystanku tramwajowym).

Tego samego dnia wyłączony z ruchu zostanie wjazd z ul. Krzywoustego w ul. Juracką. Dojechać do os. Piastowskiego będzie można przez ulice Wioślarską i Obrzyca. Nadal możliwy będzie wyjazd z ul. Jurackiej na ul. Krzywoustego w kierunku ronda Rataje.

Tymczasowy przystanek autobusowy znajdujący się między mostem Królowej Jadwigi a ul. Juracką zostanie przeniesiony w miejsce docelowe, tj. na ul. Krzywoustego za wyjazdem z ul. Jurackiej 11 października.

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie, jak również na sygnalizację świetlną na wjazdach na rondo i zjazdach, której funkcjonowanie wynika z obowiązujących przepisów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Przebudowa ronada Rataje: od czwartku zmiany organizacji ruchu na moście Królowej Jadwigi