Przebudowa ronda Rataje

i

Autor: PIM Przebudowa ronda Rataje

Przebudowa ronda Rataje na ostatniej prostej! Jak idą prace?

2021-11-19 15:58

To już ostatnia prosta przebudowy ronda Rataje!

Przebudowa ronda Rataje jest już na ostatniej prostej! Obecnie prace odbywają się na odcinku między rondem, a mostem Królowej Jadwigi. Drogowcy kończą budowę jezdni na ulicy Krzywoustego do ulicy Jurackiej.

Ponadto dobrze widoczne jest już przebudowane torowisko między rondem a mostem, gdzie wkrótce też rozpocznie się montaż sieci trakcyjnej. Mieszkańcy mogą już korzystać z wybudowanego od nowa chodnika z drogą rowerową po stronie os. Piastowskiego, między rondem a ul. Juracką

mówi Tomasz Płóciniczak z Poznańskich Inwestycji Miejskich. Kierowcy muszą uważać na zmiany organizacji ruchu wprowadzane z powodu układania ostatniej nawierzchni jezdni.

Ze względów technologicznych docelowe oznakowanie poziomie (na jezdni) wprowadzone zostanie po kilku dniach, dlatego kierowcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiedniej prędkości w rejonie prac. Po wykonaniu oznakowania udostępniane będą kolejne pasy ruchu.

Po zakończeniu prac nie tylko tramwaje, ale i autobusy będą mogły korzystać z torowiska na rondzie. Koniec przebudowy zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Jasnowidz Jackowski alarmuje
Źródło: Przebudowa ronda Rataje na ostatniej prostej! Jak idą prace?