Schemat organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Lechickiej, Naramowickiej i al. Praw Kobiet

i

Autor: Poznan.pl Schemat organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Lechickiej, Naramowickiej i al. Praw Kobiet

Przejazd ul. Lechicką pod wiaduktem już w obu kierunkach

2021-12-10 7:39

Na 10 grudnia zaplanowano uruchomienie przejazdu w obu kierunkach ul. Lechicką pod wiaduktem w rejonie skrzyżowania z ul. Naramowicką i al. Praw Kobiet. Natomiast 11 i 13 grudnia obowiązywał będzie ruch wahadłowy na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Murawa. Jeśli pogoda pozwoli, to do świąt kontynuowane będą także prace wykończeniowe związane z nawierzchnią.

Od 27 listopada ul. Lechicką można przejechać pod wiaduktem, po którym docelowo pojedzie m.in. tramwaj na Naramowice. Obecnie droga dostępna jest dla poruszających się od mostu Lecha w stronę ul. Murawa. W piątek, 10 grudnia, w godzinach popołudniowo-wieczornych, umożliwiony zostanie przejazd również w drugim kierunku. Droga aktualnie wykorzystywana do jazdy w stronę mostu Lecha będzie na tę chwilę głównie służyła kierowcom jadącym w kierunku ul. Włodarskiej i centrum miasta, gdyż wykonawca doprowadzi ten układ do stanu docelowego, w którym nie będzie równoległego przejazdu do ul. Lechickiej. Ruch pieszych i rowerzystów w rejonie węzła nie ulegnie zmianie.

Ruch wahadłowy na ul. Lechickiej został zlikwidowany 27 listopada. Zgodnie z zapowiedziami, konieczne są jedynie dwa dni ponownego obowiązywania ruchu wahadłowego kierowanego ręcznie w rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej i Murawa. Przeprowadzone zostaną wtedy roboty związane z warstwą ścieralną, co pozwoli na wykończenie układu jezdni w tym rejonie. Wykonawca planuje zrealizować te prace wprowadzając ruch wahadłowy w dniach 11 i 13 grudnia. Nie przeprowadził ich we wcześniej zapowiadanym terminie z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne. 

Od 14 grudnia do świąt Bożego Narodzenia, przy sprzyjających warunkach pogodowych, wykonawca inwestycji kontynuował będzie prace związane z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni na drogach przy powstającej trasie tramwajowej. W przypadku konieczności wprowadzania objazdów, poinformujemy o szczegółach w osobnym komunikacie. Najbliższe zmiany planowane są na 15 grudnia (środa). Wtedy po porannym szczycie komunikacyjnym prowadzone będą prace związane z wykończeniem nawierzchni na skrzyżowaniu ul. Łużyckiej i al. Praw Kobiet. Generować będą one kilkugodzinne zmiany organizacji ruchu, w tym możliwa jest konieczność wprowadzenia ruchu wahadłowego. 

Przypominamy również o pracach spółki Aquanet na skrzyżowaniu ulic: Naramowicka/Karpia/Sarmacka. Zostały one wydłużone ze względu na niekorzystne warunki pogodowe.

Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie, a także stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Słodkie smaki dzieciństwa! Czy pamiętasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 20
Dostępne do dziś, wytrawne, twarde "ciastka" z kminkiem to:
Źródło: Przejazd ul. Lechicką pod wiaduktem już w obu kierunkach