punkt

i

Autor: P. Sudara

Punkt szczepień będzie także na pokazach lotniczych

2021-06-18 7:45

Mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 będzie działał na terenie lotniska w Lesznie w trakcie zaplanowanych tam od piątku do niedzieli imprez – pokazów lotniczych i zlotu samochodowego.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przekazał, że w piątek i sobotę w godz. od 10.00 do 21.00 podczas pokazów Antidotum Airshow Leszno i w niedzielę podczas zlotu samochodowego "Klasyki na Lotnisku" w godz. od 10.00 do 17.00 na leszczyńskim lotnisku, w ramach akcji #OstatniaProsta, będzie działał mobilny punkt szczepień. Chętni, bez konieczności wcześniejszej rejestracji, będą mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19 jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson.

"Wystarczy przyjść i zaczekać chwilę. Szczepienie odbywa się bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin czy godzinę. Tak jak w działającym podczas majówki punkcie szczepień, również i w tym obecna będzie kadra medyczna Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami. Podczas jednego dnia zaszczepionych zostanie do 500 osób" – podał Stube.

Organizatorem akcji jest wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Prezenterzy Radia SuperNova przewidują wynik meczu Hiszpania - Polska

W piątek i sobotę na leszczyńskim lotnisku odbędzie się Antidotum Airshow Leszno. W dziennych i nocnych pokazach powietrzne akrobacje samolotowe będą wykonywać soliści i grupy pokazowe. Na imprezie będą też obecne maszyny polskich i zagranicznych sił powietrznych. Zaplanowano również pokazy pilotów szybowców i paralotni. Organizatorzy spodziewają się, że imprezę odwiedzi 20 tys. widzów.

W długi weekend majowy w czasie akcji "Zaszczep się w majówkę" w punkcie przy Jeziorze Maltańskim w Poznaniu zaszczepiono łącznie 3,5 tys. osób, a chętnych było więcej niż dostępnych preparatów. Z kolei w miniony weekend 825 osób zaszczepiło się w mobilnym punkcie szczepień zorganizowanym w miejscowości Kaźmierz w powiecie szamotulskim.

Źródło: Punkt szczepień będzie także na pokazach lotniczych