szczepienia

i

Autor: Pixabay

Punkt szczepień na targach po krótkiej przerwie ponownie działa!

2021-10-12 18:27

Punkt szczepień na Międzynarodowych Targach Poznańskich po krótkiej przerwie ponownie działa. Od ponad dwóch tygodni placówka ​przyjmuje chętnych do szczepienia przeciw koronawirusowi we wtorki, piątki i soboty.

Mimo ogólnego spadku zainteresowania chętni do przyjęcia preparatu cały czas są.

Można powiedzieć, że ta częstotliwość naszych szczepień, czyli trzy dni w tygodniu, to odzwierciedlenie zainteresowania tymi szczepieniami. W zeszłym tygodniu zaszczepiliśmy około tysiąca osób.

Mówi Bartosz Sobański ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego. Szczepią się nie tylko osoby przyjmujące drugą i trzecią dawkę, ale zgłaszają się także chętni na pierwszy zastrzyk.

Są to najczęściej seniorzy, ale też osoby, które w danym momencie uzyskują prawo do szczepienia. W tym wypadku najczęściej są to osoby dwunastoletnie, czyli te osoby, które w danym dniu kończą dwunasty rok życia.

Cały czas nie ma za to konkretnych informacji co do ponownego uruchomienia szpitala tymczasowego na targach. Ten miał zacząć przyjmować pacjentów na początku listopada, ale wszystko zależy od wzrostu liczby zakażeń.

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Źródło: Punkt szczepień na targach po krótkiej przerwie ponownie działa!