Od 17 maja kolejne zmiany w związku z remontem ronda Rataje

i

Autor: Poznan.pl

Remont ronda Rataje: od dziś kolejne zmiany oraz więcej pasów ruchu

2021-05-17 8:00

Remont ronda Rataje: Prace w ramach przebudowy układu komunikacyjnego w rejonie ronda Rataje postępują, dlatego wprowadzone zostaną nowe zmiany organizacji ruchu. Wkrótce kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy na ul. Jana Pawła II i również dwa na wyjeździe z ronda w ul. Krzywoustego. W nocy z 16 na 17 maja zmieni się organizacja ruchu w rejonie ul. Zamenhofa, z kolei od 21 maja inaczej pojedziemy ulicą Piłsudskiego.

Przebudowa ronda Rataje rozpoczęła się od ul. Jana Pawła II, gdzie prace toczą się na odcinku do ul. Kórnickiej. Obejmują zarówno torowisko, jak i jezdnię oraz drogi rowerowe i chodniki. W sobotę, 15 maja, uruchomiono drugi pas jezdni na odcinku od ul. Kórnickiej do ul. św. Rocha. Na samym wjeździe na rondo organizacja ruchu nie zmieni się, nadal dostępne będą tam dwa pasy.

Gotowy jest również wyjazd z ronda na ul. Krzywoustego w stronę Autostrady A2 i S11.

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie

Od dziś prowadzone są zmiany w czasowej organizacji ruchu w rejonie ul. Zamenhofa. Dotyczą nie tylko kierowców, ale też pasażerów komunikacji miejskiej. Przystanek autobusowy Rondo Rataje znajdujący się przy zjeździe z ronda na ul. Zamenhofa zostanie przeniesiony na ul. Krzywoustego przy wjeździe na rondo od mostu Królowej Jadwigi (na pas do skrętu w prawo). Ruch na ul. Zamenhofa na wyjeździe z ronda w kierunku Starołęki zostanie przełożony z pasa prawego na nowo wybudowany pas lewy. Zmiany obejmą także ul. Wioślarską, gdzie zamknięty zostanie zjazd na osiedle z ul. Zamenhofa.

Również w nocy z 16 na 17 maja na wjeździe na rondo od strony mostu Królowej Jadwigi wprowadzona zostanie zmiana oznakowania, w wyniku której oba pasy ruchu będą umożliwiały przejazd na wprost, w kierunku autostrady (jeden pas do jazdy na wprost i w prawo, drugi na wprost i w lewo).

Z kolei na noc z 20 na 21 maja na ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Zamenhofa planuje się przełożenie ruchu na skrajny, prawy pas. W tym samym czasie wyjazd z osiedla Jagiellońskiego będzie poprowadzony po wybudowanej na nowo konstrukcji znajdującej się na zachodniej stronie drogi. Jednocześnie zamknięta zostanie część wschodnia, która także zostanie przebudowana.

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Remont ronda Rataje: od dziś kolejne zmiany oraz więcej pasów ruchu