Trwa remont Ronda Rataje - jakie zmiany od 22.06?

i

Autor: Poznan.pl Trwa remont Ronda Rataje - jakie zmiany od 22.06?

Remont ronda Rataje: zmiany w organizacji ruchu od 22.06

2021-06-22 8:49

W nadchodzących dniach wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu, które pozwolą na kontynuację prac budowlanych w ramach modernizacji układu komunikacyjnego w rejonie ronda Rataje.

Najbliższe zmiany planowane są na dni 22-25 czerwca, czyli od wtorku do piątku. Wynikają z konieczności przeprowadzenia robót na ul. Krzywoustego w rejonie ul. Serafitek. Prowadzone będą w godzinach nocnych, od 19 do 5 rano. Podczas prac wyłączane z ruchu będą krótkie, ok. 30-metrowe odcinki wewnętrznego pasa ruchu w stronę centrum miasta. Z każdą nocą prace te będą przesuwać się w stronę mostu Królowej Jadwigi. Drugi pas ruchu na ul. Krzywoustego przy skrzyżowaniu z ul. Serafitek przywrócony zostanie po wykonaniu zaplanowanych robót.

6 lat więzienia za zabicie ojca

Prace na ul. Krzywoustego wiążą się też z wyłączeniem chodnika od strony centrum, wzdłuż południowej jezdni. Piesi powinni kierować się na chodnik po drugiej stronie jezdni lub z przejść bliżej osiedla.

W nocy z 25 na 26 czerwca (z piątku na sobotę) udostępniony zostanie zjazd w ul. Piłsudskiego dla kierowców zmierzających od ronda Rataje. Zjazd ten poprowadzony będzie jednym pasem ruchu przez nowo wybudowane torowisko tramwajowe w ul. Zamenhofa. Na tym etapie nie przewiduje się uruchomienia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Piłsudskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

W tym samym czasie otworzony zostanie wyjazd z osiedla Jagiellońskiego przez pas rozdziału na Piłsudskiego - będzie możliwy w kierunku wschodnim, czyli do ul. Inflanckiej. 

Z kolei w nocy z 27 na 28 czerwca (z niedzieli na poniedziałek) wyłączony z ruchu zostanie zjazd z ul. Zamenhofa na ul. Piłsudskiego dla pojazdów nadjeżdżających od strony ronda Starołęka (strona południowa). Przystanek autobusowy os. Piastowskie (w kierunku ronda Rataje) zostanie czasowo przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Obrzyca.

W związku z postępem prac, możliwe jest wznowienie ruchu na tarczy ronda od ul. Zamenhofa, co pozwala na zlikwidowanie tymczasowego przejazdu od strony ronda Starołęka. Oznacza to, że od 28 czerwca tor jazdy wróci na pierścień ronda.

Również w nocy z 27 na 28 czerwca udostępniony zostanie zjazd z ul. Zamenhofa w ul. Wioślarską. Jednocześnie zamknięty zostanie wyjazd z ul. Wioślarskiej na ul. Zamenhofa.

Źródło: Remont ronda Rataje: zmiany w organizacji ruchu od 22.06