Sąd

i

Autor: se.pl Sąd Najwyższy oddalił kasację złożoną przez obrońcę od prawomocnego wyroku 25 lat więzienia dla mieszkańca Ełku (woj. warmińsko-mazurskie), skazanego za znęcanie się i zabójstwo dwumiesięcznego syna.

Rozpoczął się proces Patryka K., oskarżonego o zgwałcenie 33-latki w Skokach

2021-08-31 10:17

Przed Sądem Rejonowym w Wągrowcu (wielkopolskie) rozpoczął się we wtorek proces 26-letniego Patryka K. Mężczyzna w lutym tego roku zgwałcił 33-latkę w Skokach. Patrykowi K. grozi do 12 lat więzienia.

Proces ze względu na charakter sprawy toczyć się będzie za zamkniętymi drzwiami. Strony nie chciały rozmawiać z mediami przed rozpoczęciem posiedzenia.

26-letni mieszkaniec powiatu wągrowieckiego Patryk K. został oskarżony przez prokuraturę "o usiłowanie dokonania gwałtu oraz zgwałcenie, a także spowodowanie lekkich obrażeń ciała i narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo powstania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu".

Do zarzucanych oskarżonemu przestępstw doszło w lutym tego roku w miejscowości Skoki w powiecie wągrowieckim w Wielkopolsce. Oskarżony zaatakował wówczas dwie przygodnie spotkane kobiety; w wieku 16 i 33 lat.

"Pierwszej z jego ofiar – małoletniej pokrzywdzonej – udało się zbiec dzięki zachowaniu obronnym oraz reakcji przypadkowego świadka zdarzenia. Druga z pokrzywdzonych – trenująca tego dnia biegi – została poprzez stosowanie wobec niej przemocy i gróźb bezprawnych doprowadzona do obcowania płciowego" – informowała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Prokuratura w momencie kierowania do sądu aktu oskarżenia podała, że oskarżony początkowo przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu przestępstw, natomiast podczas ostatniego z przesłuchań nie przyznał się do jednego z zarzutów.

Patryk K. od chwili zatrzymania przebywa w areszcie. W przeszłości był karany za przestępstwo uchylania się od alimentów.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Rozpoczął się proces Patryka K., oskarżonego o zgwałcenie 33-latki w Skokach