Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych organizuje kolejną edycję akcji Mieszkanie do remontu

i

Autor: Poznan.pl Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych organizuje kolejną edycję akcji "Mieszkanie do remontu"

Rusza kolejna edycja programu "Mieszkanie do remontu"

2022-01-11 13:17

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych organizuje kolejną edycję akcji "Mieszkanie do remontu". Tym razem można ubiegać się o 25 nieruchomości w ciekawych lokalizacjach i o dużym zróżnicowaniu powierzchni.

W ubiegłym roku ZKZL zorganizował trzy edycje programu. Dzięki temu nowe mieszkania otrzymało ponad 60 rodzin. Spółka zachęcona sukcesem poprzednich akcji oraz niesłabnącym zainteresowaniem postanowiła przeprowadzić już w pierwszych tygodniach nowego roku kolejną edycję programu.   

W styczniowej odsłonie ZKZL oferuje 25 mieszkań do remontu. Do dyspozycji poznaniaków są zarówno lokale małe - jedno i dwupokojowe, jak i duże - posiadające cztery i pięć pokoi. Powierzchnia mieszkań waha się między 22 a 189 metrów kwadratowych. Dzięki dużemu zróżnicowaniu lokali mieszkańcy Poznania mogą wybrać lokum odpowiednie dla swoich potrzeb. Tak jak w poprzednich edycjach akcji, ZKZL przygotował nieruchomości w interesujących lokalizacjach, takich jak ul. Ratajczaka, ul. Św. Marcin, Al. Marcinkowskiego czy ul. Słowackiego.

Lokale, które są przekazywane przez ZKZL, należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie, nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Program "Mieszkanie do remontu" dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mogą uzyskać w banku kredytu na własne lokum lub nie stać ich, aby wynająć je na rynku komercyjnym. To również oferta dla poznaniaków, którzy nie uzyskali dostatecznej liczby punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. 

Oględziny oferowanych lokali będą odbywać się z zachowaniem zasad ścisłego reżimu sanitarnego. Zainteresowane osoby mogą zgłosić chęć obejrzenia mieszkania poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL. Wnioski można składać do 31 stycznia 2022 roku, na maksymalnie trzy lokale - przez dedykowaną do programu stronę internetową. Tam także znajduje się wykaz mieszkań, opis zakresu prac do wykonania oraz niezbędne dokumenty.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Źródło: Rusza kolejna edycja programu "Mieszkanie do remontu"