św. Marcin Poznań

i

Autor: PIM

Ruszył trzeci etap przebudowy ulicy św. Marcin!

2021-11-08 15:21

Ostatni etap Projektu Centrum właśnie się rozpoczął. Czekają nas utrudnienia na ulicy św. Marcin od ulicy Gwarnej do mostu Uniwersyteckiego.

Ruszył kolejny etap przebudowy ulicy św. Marcin. Tym razem remont odbywa się na odcinku od ulicy Gwarnej do mostu Uniwersyteckiego. W miniony weekend rozpoczęły się już pierwsze prace związane ze zmianą organizacji ruchu.

Należy liczyć się z pierwszymi utrudnieniami. Inwestycja obejmuje przebudowę torowiska, dlatego w połowie miesiąca zostanie ono wyłączone z ruchu tramwajowego

mówi Paulina Nowicka z Poznańskich Inwestycji Miejskich. Remont ulicy św. Marcin ma obejmować przebudowę jezdni, torowiska, chodników i infrastruktury podziemnej. Pojawi się więcej roślin, nowe przejście dla pieszych i przystanek tramwajowy przy CK Zamek.​

Nowością będzie rozbudowa skrzyżowania z ul. Towarową o infrastrukturę umożliwiającą skręt w prawo - z ul. Towarowej w ul. Św. Marcin. Takie rozwiązanie pozwoli odciążyć węzeł Kaponiera, zwiększy pulę wariantów tras np. w czasie objazdów, a w przyszłości może stanowić element przedłużonej trasy tramwajowej przez Wolne Tory.

Remont ma nie zakłócić tegorocznych obchodów imienin ulicy św. Marcin. Nadal trwają prace na odcinku od ulicy Ratajczaka przez Marcinkowskiego. Przebudowa fragmentu od Gwarnej do mostu Uniwersyteckiego zakończy się dopiero w 2023 roku.

Tłumy uchodźców na granicy z Polską
Źródło: Ruszył trzeci etap przebudowy ulicy św. Marcin!