Maltanka rozpoczyna sezon!

i

Autor: Poznan.pl

Sezon 2021 rozpoczyna się! Od poniedziałku Maltanka pojedzie codziennie

2021-05-27 8:33

Dobra wiadomość dla miłośników Maltanki. Od 31 maja kolejka będzie funkcjonować nie tylko w weekendy (jak dotąd), ale również w dni robocze.

Sezon 2021 rozpoczął się z ograniczeniami - w maju kursy Kolejki Parkowej Maltanka odbywały się tylko w weekendy. Wkrótce to się jednak zmieni. Od 31 maja nasza wąskotorówka będzie czynna codziennie - w dni robocze ciuchcia będzie jeździć co godzinę, a w weekendy - co pół godziny.

Przejazd kolejką jest okazją do obejrzenia okolicy Jeziora Maltańskiego z innej perspektywy oraz sposobem na przyjemne spędzenie czasu. To atrakcja sama w sobie, ale może być również idealnym uzupełnieniem wizyty w Nowym Zoo, w pobliżu którego znajduje się stacja Zwierzyniec. To zatem idealny sposób na spędzenie m.in. Dnia Dziecka.

Rozmowa z ochroniarzem w Opalenicy

Planując przejażdżkę kolejką Maltanka warto pamiętać, że co drugi weekend odbywają się Dni Pary. Uruchamiany jest wówczas parowóz Borsig Bn2t z 1925 roku. Stanie się to już w najbliższą sobotę i niedzielę, 29 i 30 maja. Parowóz wyrusza na szlak ze stacji Maltanka o pełnych godzinach, a 30 minut później - ze stacji Zwierzyniec.

Jednocześnie przypominamy, że w związku z pandemią w kolejce obowiązują limity pasażerów mogących jednocześnie podróżować w wagoniku. Konieczne jest również zasłanianie ust i nosa maseczką.

Źródło: Sezon 2021 rozpoczyna się! Od poniedziałku Maltanka pojedzie codziennie