Specjalny świąteczny telefon dla seniorów. Odbierać je będzie nawet zastępca prezydenta

2020-12-21 14:10 marc
Telefon
Autor: Alexas_Fotos / CC0 / pixabay.com

W tegoroczne święta Miasto Poznań uruchomi specjalne dyżury telefoniczne - aby nikt z mieszkańców nie czuł się samotnie w tym wyjątkowym czasie. Wśród dyżurujących przy słuchawce będzie m.in. Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta.

W wigilię, pierwszy i drugi dzień świąt oraz sylwestra, w godz. 10.00-16.00 działać będzie telefon Centrum Inicjatyw Senioralnych (tel. 61 842 35 09) oraz Telefon Serdeczności (tel. 691 870 091).

- Święta to zawsze wyjątkowy czas. W tym roku jednak dla wielu mieszkańców i mieszkanek Poznania, zwłaszcza tych starszych, mogą być one wyjątkowo trudne. Z powodu pandemii nie wszyscy seniorzy będą mogli spotkać się z dziećmi i wnukami, odwiedzić znajomych lub sąsiadów. Nie będzie też dużej, wspólnej wigilii na MTP. Nikt jednak nie powinien spędzać świąt zupełnie sam - dlatego uruchamiamy dodatkowe dyżury telefoniczne, by choć w ten sposób pomóc starszym poznaniakom i poznaniankom - podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Zastępca prezydenta Poznania będzie dyżurował w wigilię, pierwszy dzień świąt i w sylwestra w godz. 11-12. Ale przez cały czas w godzinach działania telefonów podrugiej stronie słuchawki na seniorów będą czekały osoby chętne do rozmowy. Będzie można zamienić kilka słów z kimś życzliwym, złożyć życzenia czy podzielić się refleksją.

Oni zdążyli przylecieć z Wielkiej Brytanii przed lockdownem

W mieście działa też Telefon Zaufania przy Miejskim Centrum Interwencji Kryzysowej (tel. 61 835 49 04), od poniedziałku do piątku - w godz. 19.00-7.00 (czyli w wigilię i sylwestra), w niedzielę i święta - całodobowo.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

W związku aktualną sytuacją epidemiologiczną Centrum Inicjatyw Senioralnych nadal pozostaje nieczynne dla odwiedzających. W dni powszednie (poza wigilią, świętami i sylwestrem) z pracownikami Centrum można kontaktować się pod numerami 61 847 21 11 oraz 61 842 35 09 (w godz. 8.00-16.00), a także pod adresem mailowym centrum@centrumis.pl.