Straż pożarna

i

Autor: se.pl Dramatyczny pożar w Wolsztynie. Nie żyje 32-latek!

Spłonął domek letniskowy, w który wypoczywała 6-osobowa rodzina z Warszawy

2021-06-18 11:33

W czwartek wieczorem w gminie Odolanów spłonął domek letniskowy, w którym wypoczywała 6-osobowa rodzina z Warszawy. Na szczęście nikomu nic się nie stało – poinformowała w piątek PAP rzecznik prasowa ostrowskiej policji mł. asp. Małgorzata Michaś.

Domek letniskowy, którego właścicielem jest mieszkaniec woj. dolnośląskiego, mieścił się w osadzie Grochowiska w wielkopolskiej gminie Odolanów. Wynajęło go małżeństwo z Warszawy, które przebywało w nim z czwórką dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

Późnym wieczorem w czwartek w domu wybuchł pożar. Na miejsce przyjechało kilkudziesięciu strażaków z państwowej i ochotniczej straży pożarnej oraz pogotowie energetyczne i policja.

Z pomocą pogorzelcom przybyli też przedstawiciele zespołu zarządzania kryzysowego z Urzędu Gminy w Odolanowie. Warszawiakom zapewniono nocleg w sąsiedztwie.

Tak żyją karakale w poznańskim ZOO

Straty oszacowano na 100 tysięcy złotych. Budynek nie nadaje się do ponownego zamieszkania. "Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej" – powiedziała rzecznik policji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Spłonął domek letniskowy, w który wypoczywała 6-osobowa rodzina z Warszawy