Zakończenie prac na SPP Wilda i Łazarz

i

Autor: Poznan.pl Zakończenie prac na SPP Wilda i Łazarz

SPP na Wildzie i Łazarzu: 16 tysięcy wezwań do zapłaty!

2022-02-14 21:51

Prawie 16 tysięcy wezwań do zapłaty za brak wykupionego biletu parkingowego. To dane tylko dla Wildy i Łazarza, gdzie Strefa Płatnego Parkowania, przynajmniej na znacznej części, funkcjonuje od roku.

Na łazarskich ulicach kierowcy nie płacili częściej, bo kontrolerzy zanotowali tam aż blisko 10 tysięcy takich przypadków.

Takie wezwanie otrzymują ci wszyscy, którzy w ogóle nie wnieśli opłaty, ale także ci, którzy zakupili bilet parkingowy, ale niestety czas na tym bilecie się już skończył.

Mówi Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich. Brak biletu parkingowego kosztuje minimum 150 zł. Na początku lutego na Łazarzu identyfikator miało prawie 3800 mieszkańców, a na Wildzie mniej, bo 3 tysiące.

Na Łazarzu do dyspozycji kierowców jest 3971 miejsc, a na Wildzie o ponad tysiąc mniej, czyli 2779.

Oznacza to, że gdyby wszyscy mieszkańcy Wildy, którzy mają identyfikator, chcieli zaparkować w tym samym czasie, nie zmieściliby się w strefie. Na łazarzu w takiej sytuacji zostałoby prawie 200 miejsc wolnych. Dodajmy, liczba sprzedanych identyfikatorów nie jest wyższa od zakładanej początkowo przez ZDM.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:
Źródło: SPP na Wildzie i Łazarzu: 16 tysięcy wezwań do zapłaty!