Nowe wozy poznańskiej straży miejskiej

i

Autor: Beniamin Piłat - Radio ESKA Nowe wozy poznańskiej straży miejskiej

Straż miejska ma cztery nowe radiowozy!

2021-11-17 16:21

Do straży miejskiej trafiły cztery nowe samochody! Dwa z nich to pojazdy specjalistyczne.

Cztery nowe radiowozy trafiły do poznańskiej straży miejskiej. Dwa z nich to pojazdy osobowe, które trafiły do strażników z Jeżyc i Grunwaldu. Kolejny to specjalistyczny samochód, przeznaczony do transportu osób nietrzeźwych. Identyczne pojazdy są wykorzystywane jako ambulansy w ratownictwie medycznym.

Można się na tej leżance położyć, a nawet trzeba w szczególnych przypadkach. Są tam pasy bezpieczeństwa dla osoby nietrzeźwej, jeśli trzeba strażnik siedzi obok i pilnuje jej. Mamy tam też oczywiście kamerę

mówi Waldemar Matuszewski – Komendant Straży Miejskiej Miasta Poznania. Ostatnim samochodem jest elektryczny pojazd ekopatrolu. Jego wyposażenie ma ułatwić strażnikom działanie podczas interwencji dotyczących na przykład bezpańskich lub chorych zwierząt.

To nie jest tak, że pies, kot czy borsuk czeka na nasze przybycie. Wszystkie łapki są już zakupione. Auto jest wyposażone w specjalistyczny sprzęt używany przez weterynarzy czy pracowników ZOO.

Dodajmy, do 30 września dyżurni straży miejskiej odebrali ponad 57 tysięcy zgłoszeń. 7 tysięcy z nich dotyczyło zwierząt.

M jak miłość, odcinek 1615 ZWIASTUN. Były Franki zastraszy Majkę! Tak Marysia załatwi dawną ukochaną Pawła
Źródło: Straż miejska ma cztery nowe radiowozy!