Studenci nie zaparkują już za darmo na Piotrowie!

2022-09-29 17:59 W.Ł
Od 1 sierpnia płatny postój w SPP będzie wydłużony do godz. 20
Autor: ZDM Poznań

Strefa Płatnego Parkowania w Poznaniu coraz szersza. Od najbliższego poniedziałku strefą będą objęte kolejne ulice, tym razem po prawej stronie Warty.

- To jest niewielki teren: Piotrowo, Berdychowo, św. Rocha, czyli tereny wokół budynków Politechniki Poznańskiej, dlatego nazywamy tę nową strefę SPP Politechnika. Tam kierowcy będą musieli zapłacić za pierwszą godzinę 3,50 zł - powiedziała Agata Kaniewska z ZDM-u.

SPP Politechnika będzie działać od poniedziałku do piątku od 8 do 20. Pobliscy mieszkańcy będą mogli zakupić identyfikator mieszkańca w promocyjnej cenie. Jednak to nie wszystkie zmiany dotyczące SPP. Strefa rozszerzy się także na Łazarzu oraz w okolicach Cytadeli.

- Na Łazarzu płatnym parkowaniem będą objęte miejsca parkingowe zlokalizowane na ulicach granicznych, czyli na ulicach: Hetmańskiej, Reymonta i Przybyszewskiego. Tam będzie funkcjonowała Strefa Płatnego Parkowania Łazarz, czyli ta tańsza - przyznaje Kaniewska.

Za to Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania zostanie rozszerzona do Pułaskiego i Armii Poznań, przez co w strefie znajdzie się między innymi rejon dworca Poznań Garbary.

QUIZ. Jedzenie na literę M

Pytanie 1 z 20
Do przygotowania jakiego znanego deseru potrzebny jest serek mascarpone?
Nasi Partnerzy polecają