Choinki udekorowały ulice Poznania

i

Autor: Poznan.pl Choinki udekorowały ulice Poznania

Świąteczne choinki udekorowały ulice Poznania

2021-12-15 7:42

200 świątecznych drzewek trafiło do lokalnych stowarzyszeń, instytucji pozarządowych oraz przedsiębiorców. Choinki pojawiły się w centrum Poznania oraz na przebudowanym rynku Łazarskim. To jedna z wielu inicjatyw prowadzonych przez Miasto w ramach działań rewitalizacyjnych.

W tym roku do udziału w akcji zgłosiło się ok. 200 partnerów, którym przekazano choinki ozdobione lampkami i gwiazdką z logotypem Miasta Poznania.

Świąteczne drzewka stanęły na ulicach: Wrocławskiej, Szkolnej, Świętosławskiej, Gołębiej, Kantaka, Ratajczaka, św. Marcin, Gwarnej, 27 Grudnia, Mielżyńskiego, 3 Maja, Chwaliszewo, Garbary. Choinki ozdobiły także Śródkę oraz placach - Kolegiackim, C. Ratajskiego i Wolności. W tym roku po raz pierwszy drzewka przekazane zostały również przedsiębiorcom z okolic rynku Łazarskiego, który w ostatnim czasie przeszedł gruntowną przebudowę i stał się ogólnodostępną przestrzenią publiczną. Choinki przyozdobiły też organizowane na płycie rynku Betlejem Poznańskie.

Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta kontynuuje dekorowanie Poznania choinkami - zainicjowane przez "Stowarzyszenie na Wrocławskiej" - już szósty rok. Tak jak w latach poprzednich, akcję przeprowadzono przy współpracy z Radą Osiedla Stare Miasto oraz lokalnymi liderami - osobami prowadzącymi działalność społeczną i gospodarczą na poszczególnych ulicach.

Celem inicjatywy jest podnoszenie jakości przestrzeni publicznej i prowadzonych działań rewitalizacyjnych, a także integracja oraz rozwój współpracy z lokalnymi społecznościami i przedsiębiorcami. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ, To był dziwny tydzień

Pytanie 1 z 10
Minister Rolnictwa Henryk Kowalczyk na antenie RMF FM przekonywał, że ma zdjęcia przedstawiające pół kilo chleba za niezwykle niską cenę. Ile kosztował ten bochenek?
Źródło: Świąteczne choinki udekorowały ulice Poznania