Święto Lotnictwa w Wielkopolsce! Przed nami 4. edycja Antidotum Airshow

i

Autor: Nadesłane

WYDARZENIA

Święto Lotnictwa w Wielkopolsce! Przed nami 4. edycja Antidotum Airshow

2023-06-06 13:28

Już 16 i 17 czerwca w Lesznie odbędzie się czwarta edycja pokazów lotniczych Antidotum Airshow. Na niebie zaprezentują się piloci z kilkunastu państw, przygotowano pokazy nocne z wykorzystaniem pirotechniki oraz atrakcje dla całych rodzin.

Antidotum Airshow Leszno to jedna z największych imprez lotniczych w Polsce. W 2022 roku odwiedziło ją przeszło 35 000 osób. Na leszczyńskim lotnisku będzie można podziwiać akrobacje solistów i grup pokazowych, wojskowe samoloty odrzutowe i śmigłowce polskich i zagranicznych sił powietrznych, pokazy szybowcowe, paralotnie, motoparalotnie i wiele więcej.

Antidotum Airshow Leszno - program pokazów

W programie wydarzenia znalazły się pokazy zespołów cywilnych oraz wojskowych. Udział wezmą m.in. śmigłowiec Super Puma i po raz pierwszy w Polsce latający na aż 9 samolotach PC-7 TEAM ze Szwajcarskich Sił Powietrznych, myśliwiec Eurofighter Typhoon z Sił Powietrznych Niemiec, samolot wojskowy PC-9M Hudournik ze Słoweńskich Sił Powietrznych czy narodowy zespół Królestwa Jordanii Royal Jordanian Falcons. Siły Powietrzne RP reprezentować będą F-16 Tiger Demo Team, C-130 Hercules, PZL-130 Orlik oraz śmigłowiec W-3WA/SAR Sokół.

Pokazy w oba dni rozpoczną się po południu i będą podzielone na dwie części: blok pokazów dziennych oraz blok pokazów wieczorno-nocnych z wykorzystaniem materiałów pirotechnicznych, które zaplanowano w czasie i po zachodzie słońca. Pokazom towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo. Ten wyjątkowy podniebny spektakl będzie trwał każdego dnia ok. 7 godzin. Bilety będą obowiązywać na cały dzień pokazów i można je kupić przez internet lub w kasach na miejscu. Oprócz biletów normalnych i ulgowych, w sprzedaży pozostały bilety rodzinne 2+2, bilety Spotter dla fotografów oraz bilety VIP.

Oprócz pokazów na niebie, dla uczestników imprezy przewidziano m.in. wystawę sprzętu wojskowego, loty widokowe oraz atrakcje dla dzieci. Bramy lotniska zostaną otwarte o 12:00. Organizatorzy przygotowali ogólnodostępne parkingi przy ul. Szybowników oraz w Święciechowie, skąd będzie kursował bezpłatny autobus na lotnisko. Zapewniona będzie komunikacja miejska do dworca kolejowego, a Koleje Wielkopolskie i Koleje Dolnośląskie przygotowały pociągi specjalne do Poznania i Wrocławia. Dodatkowo, na terenie lotniska będzie zlokalizowane pole kempingowe.

Antidotum Airshow Leszno 2023 to jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez lotniczych tego roku. Program pokazów będzie bardzo podobny w oba dni wydarzenia i będzie obfitował w popisy utytułowanych pilotów z Polski i zagranicy. To jedyna tego typu impreza w Polsce łącząca pokazy lotnicze, pirotechnikę i muzykę na żywo. Początek tego dwudniowego widowiska już w piątek 16 czerwca o 12:00.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Źródło: Święto Lotnictwa w Wielkopolsce! Przed nami 4. edycja Antidotum Airshow