W Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych każdy może zapisać się na szczepienie bez kolejki

i

Autor: Poznan.pl W Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych każdy może zapisać się na szczepienie bez kolejki

Szybsza druga dawka szczepionki dostępna w POSUM. Jak się zapisać?

2021-07-09 12:55

W Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych każdy może zapisać się na szczepienie bez kolejki - również osoby, które chcą przyspieszyć przyjęcie drugiej dawki preparatu AstraZeneca lub innych szczepionek.

To doskonała okazja dla wszystkich, którzy chcieliby wkrótce wyjechać na wakacje, ale ciągle czekają na termin drugiego szczepienia, ponieważ potrzebują tzw. paszportu covidowego. W POSUM można szybko otrzymać kolejną dawkę szczepionki - wystarczy się zarejestrować, nie trzeba czekać w kolejce.

- Szczepienia to najlepsza broń w walce z koronawirusem - podkreśla Krzysztof Albiński, dyrektor POSUM. - Dlatego tak ważne jest, żeby każdy, kto może, z nich skorzystał. Zachęcamy zwłaszcza tych, którzy mają już wyznaczony termin drugiego szczepienia AstraZenecą, Pfizerem i Moderną, ale chcieliby go przyspieszyć zgodnie z wymogami producentów szczepionek, np. żeby bezpiecznie wyjechać na wakacje. Można to zrobić, wystarczy zadzwonić do POSUM i umówić się na szczepienie.

Raport z anteny 9.07, godz.10

Zarejestrować się na szczepienie można:

  • osobiście w siedzibie POSUM lub pod numerem telefonu 61 647 77 20, 690 356 436
  • telefonicznie: dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień - nr 989
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333, o treści: SzczepimySie
  • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie: pacjent.gov.pl

Punkt rejestracji na szczepienia w budynku przychodni działa w dni robocze w godzinach 8:00-15:00

Początkowo rekomendowany czas między przyjęciem pierwszej a drugiej dawki szczepionki był uzależniony od rodzaju preparatu i wynosił 6 tygodni dla szczepionki firm Moderna i Pfizer oraz aż 12 tygodni dla AstryZeneki. Zwłaszcza ta ostatnia rekomendacja bywała kłopotliwa - szczególnie dla osób, które po raz pierwszy zaszczepiły się w maju. Część z nich do tej pory czeka na drugą dawkę, by móc otrzymać paszport covidowy i bezpiecznie wyjechać na wakacje. 

Zgodnie z wydanym 8 czerwca komunikatem ministra zdrowia czas między podaniem pierwszej a drugiej dawki powinien wynosić: 

  • w przypadku szczepionki firmy AstraZeneca - od 35 dni (nie dłużej jednak niż do 84 dnia);
  • w przypadku szczepionki firmy Pfizer - od 21 dni (nie dłużej niż 42 dni) 
  • w przypadku szczepionki firmy Moderna - od 28 dni (nie dłużej niż 42 dni).
Źródło: Szybsza druga dawka szczepionki dostępna w POSUM. Jak się zapisać?