Woda gazowana

i

Autor: Shutterstock

Tak zaoszczędzisz na wodzie! Oto najlepsze sposoby!

2021-05-17 11:05

Jak zaoszczędzić wodę? Jak sprawić, iż zaoszczędzimy na wodzie? Jak zaoszczędzić wodę? Takie pytanie zadaje sobie wielu z nas. W końcu wody używamy co dziennie, często i niemal zawsze. Istnieją jednak sposoby aby marnować jej mniej, a co za tym idzie nasze rachunki za wodę będą mniejsze. Jak tego dokonać? Oto nasz krótki poradnik!

Tak zaoszczędzisz na wodzie! Oto najlepsze sposoby! Każdy z nas płaci rachunki za wodę. Są jednak sposoby, aby te rachunki obniżyć! Stosując kilka bardzo prostych metod można sprawić iż na wodzie zaoszczędzimy. Przy okazji takich działań zyska także środowisko. Wszyscy zyskają. Jakie są więc najłatwiejsze sposoby na oszczędzanie wody? 

SPOSOBY NA OSZCZĘDZANIE WODY:

 1. Zakręć lub napraw cieknący kran! - cieknący kran to w zasadzie uciekające pieniądze. Jego naprawa może spowodować, iż owszem wydamy na hydraulika lub nowe części, jednak w perspektywie czasu inwestycja ta na pewno nam się opłaci, a z kranu nie będą uciekać nam pieniądze.
 2. Uruchamiaj tylko pełną pralkę i zmywarkę - Sprawa dla wielu jasna. Zmywarki zużywają coraz mniej wody i mają coraz więcej rozmaitych programów. Pełna zmywarka oznacza rzadsze zmywanie i mniejsze straty wody.
 3. Zakręć kran podczas golenia i mycia zębów - Zakręcając wodę podczas 3-minutowego mycia zębów, obniżymy zużycie wody o 15 litrów.
 4. Prysznic, zamiast wanny - jeden 5-minutowy prysznic to zużycie około 50 litrów wody. Dla porównania - jedna kąpiel w wanie to nawet 200 litrów wody!
 5. Drugie życie dla wody - o co chodzi? Woda po kąpieli może posłużyć np. do mycia podłogi.
 6. Pralka załadowana do pełna - podobnie jak w przypadku zmywarki. Pralkę trzeba załadować do pełna!
 7. Mądrze podlewaj ogródek! - jeśli więc wiesz, iż w nocy będzie padać może wieczorem odpuść sobie podlewanie trawnika. 

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci

Jakie są jeszcze sposoby na zaoszczędzenie wody?

 • Nie używaj gorącej wody do rozmrażania mięsa czy mrożonek
 • Nie myj śmieci przed wyrzucaniem ich
 • Obsypuj rośliny korą - zatrzymują wodę
 • Zbieraj deszczówkę!
 • Kiedy myjesz ręce nie odkręcaj zaworu maksymalnie
 • Jeśli Cię stać zainstaluj nowoczesne urządzenia (oszczędne spłuczki, perlatory itp.)

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Tak zaoszczędzisz na wodzie! Oto najlepsze sposoby!