Orszak Trzech Króli w Poznaniu

i

Autor: facebook.com / Orszak Trzech Króli

Takiego Orszaku Trzech Króli jeszcze nie było! W tym roku widowisko tylko online

2021-01-04 16:00

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany także organizatorom tego wydarzenia plenerowego, które od lat przyciąga tysiące poznaniaków. W tym roku wydarzenie będzie transmitowane w mediach społecznościowych.

Co roku w poznańskim orszaku bierze udział nawet 15 tysięcy poznaniaków. W przygotowanie widowiska angażują się szkoły, artyści, organizacje pozarządowe i prywatne firmy - w sumie nawet pół tysiąca wolontariuszy. Tym razem - poznaniacy będą musieli się zadowolić transmisją spektaklu i koncertu na facebooku i youtubie. Początek już w środę - w samo południe.

Wszyscy będziemy mieli możliwość uczestniczenia w spektaklu opartym na elementach dawnych misteriów Bożego Narodzenia oraz koncercie kolęd przygotowanym przez Poznańskie Wielbienie pod kierunkiem Leopolda Twardowskiego. Transmisja wydarzenia rozpocznie się o godz. 12:00. Wcześniej, o godz. 11:00 będziemy mieli możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej, odprawionej w kościele pw. św. Franciszka Serafickiego przy pl. Bernardyńskim w Poznaniu - informują organizatorzy.

Organizatorzy zachęcają, żeby zajrzeć na stronę orszakpoznan.pl. To na niej do pobrania jest śpiewnik z kolędami i szablon korony, którą każdy uczestnik może samemu przygotować w domu.​

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra
Ci aktorzy zaszczepili się na koronawirusa bez kolejki