Trwa budowa boiska treningowego przy ul. Harcerskiej

i

Autor: POSiR Trwa budowa boiska treningowego przy ul. Harcerskiej

Trwa budowa boiska przy ul. Harcerskiej

2022-01-28 7:38

Rozpoczęła się przebudowa bazy piłkarskiej przy ul. Harcerskiej. Obiekt zyska kolejne boisko do gry w piłkę nożną.

W styczniu ruszyły prace przy budowie boiska o wymiarach 54 × 66 m ze sztuczną nawierzchnią z trawy tkanej. Zgodnie z planem, roboty mają zostać ukończone w II kwartale 2022 roku. Obiekt będzie wyposażony w oświetlenie ledowe. 

Inwestycja stanowi uzupełnienie kompleksu, w skład którego wchodzi już pełnowymiarowe boisko piłkarskie z nawierzchnią naturalną, trybunami i zapleczem. Obiekty przy ul. Harcerskiej są wykorzystywane przede wszystkim przez piłkarzy Polonii Poznań.

To już kolejny projekt udoskonalający bazę sportową w stolicy Wielkopolski. Zmiany czekają m.in. użytkowników stadionu na Golęcinie. Nad oddanym do użytku w 2020 roku obiektem zostanie wybudowana hala pneumatyczna. Umożliwi to korzystanie z kompleksu nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. W 2021 roku ukończono pływalnię krytą na Winogradach oraz salę gimnastyczną z częścią dydaktyczną przy Szkole Podstawowej nr 68 na os. Jana III Sobieskiego. Cały czas modernizowana jest też baza sportowa przy innych poznańskich placówkach oświatowych. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Kto to powiedział?

Pytanie 1 z 10
Nie jestem dość sprytny, by kłamać.
Źródło: Trwa budowa boiska przy ul. Harcerskiej