Pożar w Przysiece Polskiej

i

Autor: Straż Pożarna Poznań Pożar w Przysiece Polskiej

Trwa dogaszanie pożaru składowiska odpadów w Przysiece Polskiej

2021-06-28 10:00

15 zastępów straży bierze udział w dogaszaniu pożaru składowiska odpadów w Przysiece Polskiej (pow. kościański, woj. wielkopolskie). Ogień pojawił się na terenie zakładu w niedzielne przedpołudnie. To czwarty w tym roku pożar tamtejszego składowiska.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie mł. asp. Dawid Kryś powiedział w poniedziałek PAP, że obecnie w akcji dogaszania pożaru bierze udział 15 strażackich zastępów.

"Mamy nadzieję, że uda nam się zakończyć działania do wieczora. Ale trudno ocenić jak długo może to potrwać, bo np. akcja na początku czerwca trwała ponad trzy dni. Musimy te hałdy odpadów całkowicie rozebrać, przewieźć je w inne miejsce, przelać wodą, żeby wykluczyć możliwość ponownego zapalenia się" – zaznaczył.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

To czwarty w tym roku i drugi w czerwcu pożar składowiska odpadów w Przysiece Polskiej.

Zgłoszenie o pożarze składowiska strażacy otrzymali w niedzielę po godz. 10. W szczytowym momencie z ogniem, który objął około 2 tys. m kw. hałd odpadów, brało udział 48 strażackich zastępów z powiatów: kościańskiego, leszczyńskiego, poznańskiego, śremskiego i międzychodzkiego.

Źródło: Trwa dogaszanie pożaru składowiska odpadów w Przysiece Polskiej