Trwa głosowanie w plebiscycie FIFA! Pomóż zawodnikowi Warty Poznań

Marcin Oleksy
Autor: Cyfrasport Marcin Oleksy

Marcin Oleksy, ampfutbolista Warty Poznań został nominowany do nagrody FIFA im. Ferenca Puskasa. Wyróżnienie otrzymał za gola strzelonego w spotkaniu ze Stalą Rzeszów w ramach PZU Amp Futbol Ekstraklasy. Pomóc w zdobyciu tej nagrody może każdy. Trzeba zagłosować i warto się pośpieszyć, ponieważ głosowanie trwa tylko do 3 lutego.

Kibice mają okazję doświadczyć pięknej, sportowej historii. Bramka strzelona przez Marcina Oleksego w listopadzie 2022 roku w meczu Warty Poznań ze Stalą Rzeszów, rozegranego w Bielsku-Białej w ramach PZU Amp Futbol Ekstraklasy, została dostrzeżona w środowisku piłki nożnej. Piłkarz ampfutbolowej reprezentacji i zawodnik Warty Poznań został za nią nominowany do nagrody im. Ferenca Puskása, która od 2009 roku przyznawana jest przez FIFĘ strzelcowi najpiękniejszego gola minionego roku. Oceniając spektakularne bramki bierze się pod uwagę m.in. odległość, z jakiej została ona zdobyta, technikę strzału i intencjonalność trafienia - gol nie może być strzelony przypadkiem. Znaczenie ma także to, czy zawodnik, który ją strzelił postępuje zgodnie z zasadami fair-play. Pierwszy raz wśród 11 wyróżnionych strzelców znalazł się reprezentant Polski. Teraz to, czy Marcin Oleksy znajdzie się w ścisłej trójce plebiscytu zależy od kibiców.

ZAGŁOSOWAĆ NA BRAMKĘ MARCINA OLEKSEGO MOŻNA TUTAJ

Dzięki bramce napastnik "Zielonych" znalazł się w gronie nominowanych w plebiscycie FIFA obok Kyliana Mbappé, Richarlisona czy Théo Hernándeza. Patrząc na wszystkie kategorie to dopiero druga nominacja dla polskiego zawodnika w historii całego plebiscytu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Trwa głosowanie w plebiscycie FIFA! Pomóż zawodnikowi Warty Poznań
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany