Trzech mężczyzn zatrzymanych za cztery przestępstwa popełnione w dwa dni

2021-04-09 9:47 marc
Mężczyźni zostali zatrzymani przez poznańską policję
Autor: Wielkopolska Policja

Poznańscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn tuż po tym, jak włamali się oni do sklepu spożywczego, skąd ukradli towar warty kilka tysięcy złotych. Jak się okazało cała trójka miała związek jeszcze z innymi przestępstwami, których dokonali w przeddzień tego zdarzenia. Teraz odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

16 marca br. policjanci z poznańskiego Grunwaldu otrzymali wezwanie dotyczące włamania do sklepu spożywczego przy ulicy Swoboda w Poznaniu. Na miejscu, okazało się, że nieznani sprawcy wybili szybę i weszli do lokalu skąd zabrali towar warty kilka tysięcy złotych.

Na miejsce zdarzenia został wezwany również policjant z psem służbowym z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych, który sprawdzał okoliczny teren w poszukiwaniu sprawców. W pewnym momencie pies podjął trop, a funkcjonariusz zauważył dwóch mężczyzn, którzy na jego widok zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu w rejonie ulicy Ognik mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariusza. Mundurowi szybko ustalili, że sprawców włamania było trzech.

W tym samym czasie policjanci z Referatu Wywiadowczego Wydziału Sztab Policji patrolowali inny teren w poszukiwaniu kolejnego włamywacza. Po chwili, w rejonie ulicy Swoboda zobaczyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać i przyspieszył kroku. Policjanci wylegitymowali go i ustalili, że on również miał związek z tą sprawą. Wszyscy młodzi mężczyźni zostali zatrzymani. W trakcie przeszukania jednej z piwnic, gdzie wcześniej przebywali sprawcy, mundurowi odzyskali skradziony towar - wyroby tytoniowe i alkohol. Jak się jednak okazało, to niejedyne przestępstwo jakie mieli na swoim koncie.

W przeddzień tego zdarzenia 20-latkowie, popełnili jeszcze trzy inne przestępstwa. Jedno dotyczyło kradzieży roweru przy ulicy Płomiennej, drugie – uszkodzenia szyby w pojeździe marki Skoda i kradzieży z wnętrza tego samochodu rzeczy osobistych właściciela, a kolejne uszkodzenia luterka od samochodu marki Renault, który stał zaparkowany przy ulicy Świt.

Za wszystkie te czyny mężczyźni otrzymali po 4 zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Trzech mężczyzn zatrzymanych za cztery przestępstwa popełnione w dwa dni
Nasi Partnerzy polecają