mieszkanie

i

Autor: Pixabay.com

Tymczasowy areszt za wynajmowanie mieszkań prostytutkom

2021-07-08 11:24

Do pięciu lat więzienia grozi 41-letniemu mężczyźnie i jego 36-letniej znajomej, którzy wynajmowali prostytutkom mieszkania m.in. w Poznaniu i Wrocławiu. Na wniosek śledczych podejrzani zostali tymczasowo aresztowani – podała w czwartek policja.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał, że funkcjonariusze kryminalni KWP w Poznaniu zajmujący się sprawami dotyczącymi handlu ludźmi otrzymali informację o mężczyźnie i kobiecie, którzy wynajmowali prostytutkom mieszkania. "41-latek i jego 36-letnia znajoma doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że zarabiają na prostytucji" – zaznaczył.

Oboje dysponowali dziewięcioma mieszkaniami w Poznaniu, podpoznańskim Jerzykowie, Gnieźnie i Wrocławiu. "Mieli oni zarejestrowaną działalność gospodarczą. Były to jednak pozory, które miały na celu ukryć źródło prawdziwych dochodów. Para ta zamieszczała na jednym z największych i popularnych serwisów erotycznych ogłoszenia. Oferowali krótkoterminowy wynajem mieszkań prostytutkom zajmującym się nierządem" – opisał Borowiak.

Groźny gatunek kleszcza. Gdzie występuje?

Borowiak zaznaczył, że sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci prowadzący śledztwo nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Według ustaleń policji, para działała w ten sposób przez co najmniej dwa lata, a wynajmowanie mieszkań prostytutkom było dla niej stałym źródłem dochodu.

Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani pod koniec czerwca. Przedstawiono im zarzuty związane z ułatwianiem uprawiania prostytucji oraz czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował podejrzanych. Grozi im od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: Tymczasowy areszt za wynajmowanie mieszkań prostytutkom