Ucieczka przed policją w seicento. Kierowca pijany, w samochodzie dwójka dzieci i kobieta

2021-04-02 14:20 marc
Pijany kierowca wiózł dwójkę dzieci i trzeźwą partnerkę. Miał dożywotnio odebrane prawo jazdy
Autor: Policja Gniezno

Policjanci z gnieźnieńskiej drogówki, po krótkim pościgu zatrzymali kompletnie pijanego mężczyznę, który wiózł autem partnerkę i dwójkę dzieci. Okazało się też, że kierowca miał dożywotnio odebrane prawo jazdy. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W nocy z czwartku na piątek (01/02 kwietnia 2021r.), kilka minut po północy policjanci gnieźnieńskiej drogówki na ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie zauważyli osobowego fiata seicento, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać. Stróże prawa włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli w pościg za autem, które kierowało się w kierunku centrum miasta. Kierowca seicento, chcąc zgubić policjantów jechał dużą prędkością. Policjanci jadący za nim mieli na liczniku 140 km/h. Było to szczególnie niebezpieczne, ponieważ jezdnia była mokra po opadach deszczu. Gdy auto skręciło w ulicę Konopnicką w pewnym momencie skończyła się droga szutrowa i wjechało na nieużytek. Tam doszło do zatrzymania kierującego.

- Za kierownicą siedział 36-letni gnieźnianin, od którego funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Obok na siedzeniu siedziała ciężarna partnerka mężczyzny a z tyłu, bez fotelików dwójka dzieci w wieku 5 i 7 lat. Badanie stanu trzeźwości wykazało u kierującego 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo została mu pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających we krwi - relacjonują policjanci.

36-latek został zatrzymany. Podczas oględzin pojazdu, w schowku w drzwiach kierowcy policjanci znaleźli przedmiot przypominający broń krótką, który okazał się pistoletem na metalowe kulki (na który nie jest wymagane zezwolenie). Dodatkowo w tym samym miejscu znajdowały się narkotyki.

Rocznica śmierci Jana Pawła II

Zatrzymany wkrótce usłyszy zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie w stanie nietrzeźwości, złamanie zakazu sądowego, posiadania środków odurzających.

Grozi mu do 5 lat więzienia i wysoka kara grzywny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Święta kościelne. Czy znasz najważniejsze daty?

Pytanie 1 z 10
Kiedy obchodzimy Trzech Króli?
Źródło: Ucieczka przed policją w seicento. Kierowca pijany, w samochodzie dwójka dzieci i kobieta
Nasi Partnerzy polecają