kajdanki policja

i

Autor: bialystok.policja.gov.pl

Wielkopolska

Ukradł rower, już po pół godziny złapała go policja

2023-05-31 8:51

Policjanci z Jarocina, w ciągu niespełna pół godziny od zgłoszenia, zatrzymali mężczyznę, który ukradł rower zaparkowany na terenie jednego z jarocińskich przedszkoli. W ustaleniu i zatrzymaniu złodzieja pomocny okazał się monitoring.

W poniedziałek, dyżurny policji otrzymał informację o kradzieży roweru, do której doszło kilkanaście minut wcześniej. Jak wynikało z przekazanych informacji, nieznany sprawca zabrał rower, o wartości 1000 zł, z terenu jednego z jarocińskich przedszkoli, a następnie odjechał w kierunku Rynku.

Mundurowi z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego, którzy udali się na miejsce kradzieży, w pierwszej kolejności sprawdzili nagranie ze znajdującej się na miejscu kamery. Po sprawdzeniu monitoringu wytypowano podejrzanego o kradzież mężczyznę. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Policjanci sprawdzili okoliczne ulice, a ponieważ na żadnej z nich nie zauważyli mężczyzny będącego w ich zainteresowaniu udali się w kierunku Witaszyc. Tam, pod jednym z miejscowych sklepów zauważyli 62-latka spożywającego alkohol. Na widok radiowozu mężczyzna natychmiast wyrzucił butelkę i schował się za ścianą budynku. Tam też został on zatrzymany i tam policjanci odnaleźli skradziony rower.

Dokładnie 35 minut od zgłoszenia przestępstwa przestępstwa i godzinę od jego popełnienia cieszył się wolnością sprawca kradzieży. Po zatrzymaniu 62-latek został przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi mu kara więzienia na okres nawet 5 lat. Mężczyzna przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Poniesie on także odpowiedzialność za wykroczenia, między innymi za spożywanie alkoholu w miejscu do tego nie wyznaczonym oraz zaśmiecanie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Ukradł rower, już po pół godziny złapała go policja