Ulica Kolejowa jeszcze dłużej poczeka na modernizację

i

Autor: PIM Poznań

Ulica Kolejowa jeszcze dłużej poczeka na modernizację

2022-02-07 19:26

​Do ogłoszonego przez Poznańskie Inwestycje Miejskie przetargu zgłosiły się dwie firmy. Obie wyceniły prace na o kilka milionów złotych więcej, niż zamierzało wydać miasto.

Jak powiedział nam przewodniczący Rady Osiedla św. Łazarz Andrzej Janowski, przetarg będzie powtórzony.

Argumenty za tym powtórzeniem tego przetargu, które usłyszeliśmy były takie, że sytuacja na rynku jest niestabilna. To są pierwsze przetargi ogłaszane w tym roku i trzeba sprawdzić, czy to wykonawcy trochę przeszarżowali z cenami, czy sytuacja rynkowa tak się zmieniła, że w tym powtórzonym przetargu też te ceny będą wyższe.

Jak zaznaczył osiedlowy radny, konieczne jest jak najszybsze rozpoczęcie prac na Kolejowej. Kilkukrotnie już przesuwana modernizacja mocno nadwyrężyła cierpliwość mieszkańców.

Ja sobie nie wyobrażam w tym momencie takiej sytuacji, że ta inwestycja miałaby nie być realizowana. Liczę na to, że jeśli w tym powtórzonym przetargu te ceny znowu będą wyższe niż zakładany budżet, to Rada Miasta znajdzie pieniądze, przesunie je na tę inwestycję, dołoży.

Przypomnijmy, na odcinku od Gąsiorowskich do Klaudyny Potockiej będzie wymieniona zniszczona nawierzchnia jezdni i chodników, wyniesione będą skrzyżowania, pojawi się też więcej zieleni.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
Źródło: Ulica Kolejowa jeszcze dłużej poczeka na modernizację