Na ul. Nałęczowskiej, pomiędzy ulicami Krynicką i Iwonicką, powstanie nowa jezdnia i chodnik

i

Autor: ZDM Poznań Na ul. Nałęczowskiej, pomiędzy ulicami Krynicką i Iwonicką, powstanie nowa jezdnia i chodnik

Ulica Nałęczowską z nową nawierzchnią

2022-02-25 7:43

Rozpoczęły się roboty budowlane na ul. Nałęczowskiej. Pomiędzy ulicami Krynicką i Iwonicką powstanie nowa jezdnia i chodnik. Podczas prac dla mieszkańców wyznaczono objazdy.

Obecnie ul. Nałęczowska to nieutwardzona droga bez chodnika. Nierówna nawierzchnia sprawia, że trudno jest mówić o wygodzie i bezpieczeństwie poruszania się tą, położoną na Podolanach, osiedlową ulicą. Na odcinku pomiędzy ul. Krynicką i Iwonicka powstanie jezdnia z kostki betonowej o szerokości 5 metrów i chodnik o szerokości min. 2,5 metra, położony po zachodniej stronie ulicy. 

W ubiegłym tygodniu podpisano umowę z wykonawcą budowy ul. Nałęczowskiej na Podolanach. Dzięki sprawnemu dopięciu wszystkich formalności, prace związane z powstaniem drogi rozpoczęły się już po kilku dniach. W związku z tym w rejonie placu budowy obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.

Prace będą prowadzone na odcinku ul. Nałęczowskiej od ul. Krynickiej do ul. Iwonickiej. Zostanie on całkowicie zamknięty dla ruchu. Mieszkańcom umożliwione będzie dojście piesze i dojazd do posesji. Objazdy zostały wyznaczone ulicami: Krynicką, Strzeszyńską, Iwonicką i Zakopiańską. Zgodnie z umową, budowa ul. Nałęczowskiej powinna zakończyć się w ciągu 60 dni. Całkowity koszt prac wyniesie niemal 240 tysięcy złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Ulica Nałęczowską z nową nawierzchnią