Utrudnienia na skrzyżowaniu Hetmańskiej z Dmowskiego

i

Autor: ZDM Poznań

Utrudnienia na skrzyżowaniu Hetmańskiej z Dmowskiego

2021-10-11 14:51

Po śmiertelnym potrąceniu dziecka przez tramwaj, ta krzyżówka jest stopniowo modernizowana, by poprawić na niej bezpieczeństwo. Do tej pory powiększono między innymi wysepki dla pieszych i zlikwidowano jeden lewoskręt z Hetmańskiej w Dmowskiego.

Teraz budowane są przejazdy rowerowe przez Hetmańską, modernizowana jest sygnalizacja świetlna, a także trwa remont nawierzchni. Podczas prac z przejścia przez Hetmańską piesi będą mogli skorzystać tylko w godzinach od 7 do 17:30 - to ze względu na znajdującą się obok szkołę. Ruch wtedy będzie sterowany ręcznie. Za to kierowcy jadący Hetmańską od Głogowskiej mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu.

Tutaj chodzi przede wszystkim o likwidację możliwości przejazdu na wprost ulicą Dmowskiego, likwidację lewoskrętów, z Dmowskiego można tylko skręcać w prawo. Również z ulicy Hetmańskiej, jadąc z góry od Głogowskiej, nie ma możliwości skręcić w prawo w ulicę Dmowskiego.

Mówi Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich. Objazdy wyznaczono przez Górecką, Krauthofera, Głogowską, a także przez Głogowską, Potockiej i Kolejową. Pierwszy etap prac potrwa około tygodnia, cała modernizacja skończy się w połowie listopada.​

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?
Źródło: Utrudnienia na skrzyżowaniu Hetmańskiej z Dmowskiego