Wichury w Polsce

i

Autor: Canva

UWAGA! Będzie mocno wiało! Jest ostrzeżenie III stopnia!

2022-02-16 13:05

IMGW ostrzega przed porywami osiągającymi lokalnie nawet 120 km/h. Ostrzeżenie dotyczy niemal całej Wielkopolski. Obowiązuje ono w czwartek, 17 lutego od godziny 3:00 do 17:00.

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez IMGW prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 120 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Nad ranem lokalnie możliwe burze i opady krupy śnieżnej. Z uwagi na dużą dynamikę zjawisk, Ostrzeżenie może być kontynuowane z niższym stopniem.

obowiązuje w czwartek, 17 lutego od godziny 3:00 do 17:00 i obejmuje powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, gnieźnieński, gostyński, grodziski, jarociński, Konin, koniński, kościański, krotoszyński, leszczyński, Leszno, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, pleszewski, Poznań, poznański, rawicki, słupecki, szamotulski, średzki, śremski, wągrowiecki, wolsztyński, wrzesiński i złotowski.

Prawdopodobieństwo zjawisk to 90 procent.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: UWAGA! Będzie mocno wiało! Jest ostrzeżenie III stopnia!