sąd

i

Autor: BŹ

W marcu rusza proces 26- latki oskarżonej o zabójstwo 3-letniej córki!

2022-01-19 12:35

16 marca przed poznańskim sądem rozpocznie się proces 26-letniej Magdaleny C., która w maju ub. roku zabiła swoją trzyletnią córkę. Oskarżonej grozi kara od 12 lat więzienia do dożywocia.

O terminie rozpoczęcia procesu poinformowała w środę PAP Katarzyna Błaszczak z biura prasowego Sądu Okręgowego w Poznaniu. Śledczy skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniej Magdalenie C. pod koniec grudnia. Kobiecie zarzucono, że 4 maja ub. roku zabiła swoją trzyletnią córkę Zuzię, którą najpierw dusiła, a następnie zadała jej trzy ciosy nożem w okolice serca.

"Magdalena C. przesłuchana w charakterze podejrzanej nie przyznała się do zarzucanego jej przestępstwa i złożyła obszerne wyjaśnienia. Oświadczyła, że przyznaje się do czynu, ale nie do winy" – mówił PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak.

Dodał, że dowody zebrane w sprawie, w tym zeznania świadków i opinie biegłych, wskazują, iż kobieta działała ze szczególnym okrucieństwem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, a także "w sposób przemyślany, wcześniej zaplanowany i przygotowany".

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

4 maja Magdalena C. zadała córce co najmniej trzy ciosy kuchennym nożem w okolice serca. Po zranieniu dziecka kobieta zadzwoniła do znajomego i poinformowała go o tym, co zrobiła. Ciężko ranna dziewczynka zmarła w czasie operacji w szpitalu im. Karola Jonschera w Poznaniu. Jak przyznali lekarze, trzylatka miała bardzo głęboką ranę kłutą serca.

W czasie zatrzymania przez policję Magdalena C. była trzeźwa. Kobieta tłumaczyła śledczym, że chciała popełnić tzw. rozszerzone samobójstwo, ale po zranieniu dziecka nie była w stanie targnąć się na swoje życie. 26-latce przedstawiono zarzut zabójstwa córki. Podejrzana została tymczasowo aresztowana.

Magdalena C. nie była wcześniej karana. W listopadzie poznańska prokuratura podała, że po przeprowadzeniu obserwacji sądowo-psychiatrycznej biegli stwierdzili poczytalność podejrzanej w chwili popełniania zarzucanych jej czynów.

Oskarżona pozostaje w tymczasowym areszcie od momentu zatrzymania. Grozi jej kara od 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat więzienia lub dożywocie.

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Źródło: W marcu rusza proces 26- latki oskarżonej o zabójstwo 3-letniej córki!