Zmiana na stanowisku prezesa MPK Poznań

i

Autor: Poznan.pl Zmiana na stanowisku prezesa MPK Poznań

W MPK Poznań po 23 latach zmienił się prezes

2021-07-27 9:54

Krzysztof Dostatni został nowym prezesem spółki MPK Poznań. Zastąpił Wojciecha Tulibackiego, który stał na czele miejskiej spółki przez 23 lata. W ostatnim dniu na stanowisku były szef MPK uroczyście wręczył Jackowi Jaśkowiakowi statuetkę - "Złotą Wajchę".

Rada Nadzorcza MPK powołała nowy zarząd spółki już w kwietniu tego roku. W sobotę (24 lipca), dzień po zakończeniu zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, uchwały te weszły w życie. Nowym prezesem został Krzysztof Dostatni, a w skład władz MPK Poznań weszli również: Jerzy Zalwowski, wiceprezes Zarządu ds. ekonomiczno-finansowych oraz Marek Grzybowski, wiceprezes Zarządu ds. technicznych.

Wojciech Tulibacki, były prezes Zarządu spółki, pożegnał się w piątek z pracownikami i współpracownikami. W ostatnim dniu na stanowisku wręczył Jackowi Jaśkowiakowi, prezydentowi Poznania "Złotą Wajchę". 

Marcin Lewandowski: nie narzekam na upały

Wojciech Tulibacki w MPK Poznań przepracował 44 lata, przez 23 lata zarządzał firmą.

QUIZ. Popularne hasła z krzyżówek

Pytanie 1 z 15
Bajkowy właściciel lampy?

- To moje ostatnie służbowe zadanie na stanowisku prezesa MPK Poznań. W ubiegłym roku Kapituła przyznała prezydentowi to wyróżnienie za pomoc i prezentowanie osiągnięć spółki. Z uwagi na pandemię nie było możliwości wręczyć tej statuetki wcześniej - mówił Wojciech Tulibacki. - Pozostawiam MPK Poznań w dobrych rękach. Jestem przekonany, że ambitny i profesjonalny zespół, z którym miałem zaszczyt pracować, poradzi sobie z wyzwaniami, jakie przyniosą kolejne lata.

- Dziękuję za wyróżnienie, otrzymać je z rąk takiego fachowca to prawdziwy zaszczyt - mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Dzięki Wojciechowi Tulibackiemu poznańskie MPK stało się spółką, z której przykład biorą inni przewoźnicy. Możemy być z tego dumni. Jestem pewny, że pod nowymi rządami MPK będzie nadal zapewniać wszystkim poznaniankom i poznaniakom transport publiczny na najwyższym poziomie.

Stery w MPK Poznań przejął teraz Krzysztof Dostatni. Jak sam podkreśla, komunikacja miejska to nie tylko jego praca, ale i hobby. 

Nowy prezes rozpoczął pracę w MPK Poznań w 2001 roku i przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej. Pracował w dziale Inżynierii Ruchu, a następnie w Nadzorze Ruchu, którego został kierownikiem. Od maja 2020 roku, jako wiceprezes ds. operacyjnych, odpowiadał za sprawną pracę całego pionu mającego bezpośredni wpływ na funkcjonowanie komunikacji, a zatem zarówno za przewozy tramwajowe i autobusowe, jak i inżynierię ruchu czy nadzór ruchu. Sam również posiada uprawnienia do prowadzenia tramwaju.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: W MPK Poznań po 23 latach zmienił się prezes