Poznań /Otwarto ewangelizacyjny zakład fryzjerski dla ubogich

i

Autor: Archidiecezja Poznań Poznań /Otwarto ewangelizacyjny zakład fryzjerski dla ubogich

W Poznaniu otwarto ewangelizacyjny zakład fryzjerski dla ubogich

2022-02-07 14:44

Działający pod patronatem Caritas salon fryzjerski dla ubogich otwarty został w poniedziałek w centrum Poznania – poinformowała poznańska kuria. Jak podkreślono, to drugi w Polsce fryzjer dla ubogich i pierwszy fryzjerski zakład ewangelizacyjny.

W poniedziałek pomieszczenia zakładu fryzjerskiego u poznańskich elżbietanek poświęcił bp Szymon Stułkowski. Tuż po otwarciu z usług fryzjera skorzystali pierwsi zainteresowani.

Na ścianach zakładu zamieszczone zostały cytaty z Pisma Świętego, wypowiedzi papieża Franciszka i abp. Stanisława Gądeckiego.

Dotąd usługi fryzjerskie dla potrzebujących świadczone były w tymczasowym pomieszczeniu. Elżbietanki poinformowały w poniedziałek, że w minionym roku z usług fryzjera skorzystało blisko 900 osób.

Elżbietanki z Poznania w ubiegłym roku wydały potrzebującym w swojej jadalni ponad 92,4 tys. litrów zupy i blisko 370 tys. kanapek. Ubrały i wyposażyły w artykuły higieniczne blisko 2,9 tys. osób, pomogły w konsultacjach prawnych ponad 430 osobom. Z usług siostry pielęgniarki w minionym roku skorzystało ponad 1,1 tys. osób.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: W Poznaniu otwarto ewangelizacyjny zakład fryzjerski dla ubogich