policja - sygnały

i

Autor: Fleimax/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

W trakcie kontroli auta policja znalazła łupy z włamania warte blisko 43 tys. zł

2021-11-04 7:49

Poznańscy policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego w Szczytnikach. Podczas kontroli auta mężczyzn policja znalazła łupy z włamania warte blisko 43 tys. zł.

Jak poinformowała w środę mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji, kilka dni temu policjanci, którzy pełnili służbę w rejonie Nowego Miasta na niestrzeżonym parkingu zauważyli opla corsa z dwiema osobami wewnątrz.

"W trakcie legitymowania okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień do prowadzenia auta, a pojazd dodatkowo nie ma ubezpieczenia ani przeglądu technicznego. To jednak nie wszystko. Podczas kontroli policjanci zauważyli, że mężczyźni mają przy sobie sporo kosztowności. Zegarki, złotą biżuterię oraz drobny sprzęt elektroniczny" – wskazała Mróz.

Mężczyźni oświadczyli, że wszystkie te rzeczy są ich własnością. "Jednak policjanci szybko ustalili, że wersja przez nich przedstawiona jest konfabulacją, a przedmioty pochodzą z przestępstwa. Okazało się, że godzinę wcześniej mężczyźni włamali się do domu jednorodzinnego w Szczytnikach. Obydwaj zostali natychmiast zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu" – zaznaczyła Mróz.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Zatrzymani mężczyźni w wieku 21 i 31 lat usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia, ponieważ w trakcie rabunku zdemolowali wnętrze domu. Za te przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.

Mróz podkreśliła, że wartość rzeczy odzyskanych przez policjantów została wyceniona na blisko 43 tys. zł. Właściciele będą mogli odebrać kosztowności po zakończeniu niezbędnych czynności w sprawie.

Źródło: W trakcie kontroli auta policja znalazła łupy z włamania warte blisko 43 tys. zł