Rozpoczyna się remont ulicy Krzywoustego

i

Autor: Poznan.pl Rozpoczyna się remont ulicy Krzywoustego

We wtorek rozpoczyna się remont ul. Krzywoustego. Utrudnienia potrwają ponad miesiąc

2021-06-28 10:56

We wtorek, 29 czerwca, rozpoczną się prace na ul. Krzywoustego, na jezdni wjazdowej do miasta. Odcinek o długości ponad dwóch kilometrów zyska nową nawierzchnię.

Remont prowadzony będzie na jezdni wjazdowej do miasta na odcinku od węzła autostradowego Krzesiny do wiaduktu nad torami w rejonie Franowa. W ramach prac sfrezowana zostanie zniszczona nawierzchnia jezdni, ułożona siatka wzmacniająca i położona nowa nawierzchnia. Wymienione zostaną również bariery znajdujące się w pasie rozdziału między jezdniami.

Na czas prac wprowadzona będzie tymczasowa organizacja ruchu. W pierwszym etapie jezdnia wjazdowa do Poznania zawężona będzie do jednego pasa ruchu, na całej długości remontowanego odcinka - 2,129 km. Kierowcy będą  mogli korzystać z prawego, zewnętrznego pasa. Prędkość maksymalna pojazdów na remontowanym odcinku będzie ograniczona do 50 km/h. Ruch na jezdni wyjazdowej z Poznania, nie ulegnie zmianie. O kolejnych etapach będziemy informować.

Planowany termin ukończenia remontu to 5 sierpnia. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę w rejonie prac i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."
Źródło: We wtorek rozpoczyna się remont ul. Krzywoustego. Utrudnienia potrwają ponad miesiąc