Wiadukt tramwajowy nad Lechicką przetestowany!

i

Autor: PIM Poznań

Wiadukt tramwajowy nad Lechicką przetestowany!

2022-01-24 16:54

Pierwsze tramwaje przejechały już nowym wiaduktem nad ulicą Lechicką. W weekend mieszkańcy mogli zobaczyć bimby na nieoddanym jeszcze fragmencie trasy na Naramowice.

Odbyły się tam dwa rodzaje testów obciążeniowych.

W pierwszym tramwaje ustawiały się na wiadukcie na wskazanych miejscach i w tym czasie pracownicy zespołu pomiarowego dokonywali odczytów różnych parametrów. Drugi etap to już były próby dynamiczne. W czasie tych prób tramwaje przejeżdżały przez wiadukt z ustaloną prędkością.

Mówi Paulina Nowicka z Poznańskich Inwestycji Miejskich. Teraz trwa analiza wyników testów. Prace związane z trasą tramwajową do pętli przy ulicy Błażeja są coraz bardziej zaawansowane.

Torowisko już na całej trasie zostało ułożone. Stanęły również wszystkie słupy trakcyjne. Pomiędzy nimi jest też już sieć trakcyjna. Wykonawca zajmuje się jeszcze między innymi budową nowych przystanków.

Trwają też prace związane z układem drogowym w okolicy budowanej trasy. Dodajmy, tramwaje na Naramowice mają zacząć kursować jeszcze w pierwszym półroczu tego roku. Natomiast cały układ komunikacyjny ma być ukończony do jesieni.

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
Źródło: Wiadukt tramwajowy nad Lechicką przetestowany!