Wielkopolska: Będzie więcej łóżek dla pacjentów “niecovidowych”! Teraz stoją puste…

2020-12-03 11:18 DR
Szpital tymczasowy w CWK gotowy
Autor: Marcin Michalski

Wojewoda WIelkopolski poinformował o zmianach w służbie zdrowia. Wkrótce w całym województwie ma zostać “odmrożonych” ponad 400 łóżek. Będą mogli skorzystać z nich pacjenci, którzy zmagają się z innymi schorzeniami niż koronawirus.

W Wielkopolskich szpitalach będą dodatkowe miejsca dla pacjentów niecovidowych. Do końca grudnia w placówkach powiatowych w regionie 430 łóżek wróci do użytku osób, cierpiących na schorzenia inne, niż koronawirus. Ma to związek między innym ze spadkiem zachorowań. 

W pierwszym etapie liczba dostępnych łóżek zmniejszy się w Kępnie, Krotoszynie, Kaliszu, Gostyniu, Kościanie, Chodzieży, Nowym Tomyślu, Obornikach, Wrześni, Puszczykowie, Kowanówku, Ludwikowie i Trzciance

Mówi wojewoda, Łukasz Mikołajczyk i dodaje, że urzędnicy muszą być jednocześnie gotowi na wzrost zachorowań po świętach. 

Nie wykluczam, że wrócimy do tej infrastruktury, choć mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby. Obecnie do dyspozycji pacjentów z COVID19 są 3202 łóżka, a ponad tysiąc z nich jest wolnych

W przyszłym tygodniu natomiast ma zostać otwarty szpital tymczasowy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jego dyrekcja czeka już tylko na tomograf komputerowy. 

Zakładaliśmy, że do szpitala tymczasowego trafi tomograf przenośny. Udało nam się jednak pozyskać tomograf stacjonarny, jeden z najlepszych na rynku. Jak tylko przyjedzie do Poznania w najbliższych dniach, szpital ruszy 

tłumaczy wojewoda. Dyrektor Szpitala Klinicznego Przemieniania Pańskiego prof. Szczepan Cofta zadeklarował także gotowość kadry medycznej, która będzie w stanie obsłużyć 150 pacjentów.

Szczepienie na koronawirusa. Morawiecki właśnie to UJAWNIŁ. Każdy musi to wiedzieć