Burza w Olsztynie 24 czerwca. Na Warmię i Mazury nadciąga pogodowy armagedon. Ostrzeżenie IMGW

i

Autor: pixabay.com Burza w Olsztynie 24 czerwca. Na Warmię i Mazury nadciąga pogodowy armagedon. Ostrzeżenie IMGW

Wielkopolska: OSTRZEŻENIE DRUGIEGO STOPNIA - BURZE i ULEWY!

2021-07-08 14:38

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla sporej części województwa Wielkopolskiego. W naszym regionie mogą pojawić się gwałtowne zjawiska meteorologiczne. Tym razem chodzi o burze z gradem i silnie wiejący wiatr. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Ostatnie dni w Wielkopolsce upływały pod znakiem słońca i wysokich temperatur. Niestety, jak to w przypadku takiej pogody bywa nadchodzi jej załamanie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, w którym czytamy, że w większości powiatów w województwie mogą wystąpić gwałtowne zjawiska. Chodzi o burze z gradem i silnie wiejący wiatr. 

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu od 30 mm do 60 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami grad

informuje IMGW. 

Poznań ZALANY! Ogromna nawałnica przeszła przez miasto!

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk wynosi 85%. Ryzyko więc jest bardzo duże. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 20:00 w czwartek do 8:00 nad ranem w piątek. Specjaliści zaznaczają jednak, że czas obowiązywania ostrzeżenia może zostać wydłużony. 

Specjaliści przypominają, żeby z balkonów zdjąć przedmioty, które mogą spaść i wyrządzić krzywdę przechodzącym pieszym lub uszkodzić samochody. Z kolei kierowcom radzimy, by w miarę możliwości unikali parkowania swoich pojazdów pod drzewami. 

QUIZ. Czy wiesz, ile lat ma ta gwiazda? Niektóre odpowiedzi Cię zaskoczą! To wyjątkowo trudne wyzwanie

Pytanie 1 z 10
Ile lat ma Magda Gessler?
QUIZ. Czy wiesz, ile lat ma ta gwiazda? Niektóre odpowiedzi Cię zaskoczą! To wyjątkowo trudne wyzwanie
Źródło: Wielkopolska: OSTRZEŻENIE DRUGIEGO STOPNIA - BURZE i ULEWY!