Burza

i

Autor: WOJCIECH JARGILO/SE/EAST NEWS

Wielkopolska: Ostrzeżenie IMGW 26.07. - ULEWY i BURZE Z GRADEM!

2021-07-26 13:23

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całego województwa Wielkopolskiego. W naszym regionie mogą pojawić się gwałtowne zjawiska meteorologiczne. Tym razem chodzi o burze z gradem i silnie wiejący wiatr. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Ostatnie dni w Wielkopolsce upływały pod znakiem słońca i wysokich temperatur. Niestety, jak to w przypadku takiej pogody bywa nadchodzi jej załamanie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, w którym czytamy, że w większości powiatów w województwie mogą wystąpić gwałtowne zjawiska. Chodzi o burze z gradem i silnie wiejący wiatr. 

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad

informuje IMGW.

Poznań ZALANY! Ogromna nawałnica przeszła przez miasto!

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk wynosi 80%. Ryzyko więc jest spore. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 16:00 w poniedziałek do 9:00 rano we wtorek. 

Specjaliści przypominają, żeby z balkonów zdjąć przedmioty, które mogą spaść i wyrządzić krzywdę przechodzącym pieszym lub uszkodzić samochody. Z kolei kierowcom radzimy, by w miarę możliwości unikali parkowania swoich pojazdów pod drzewami. 

QUIZ. Umiesz pisać po polsku? Takie dyktanda rozwiązują w podstawówce! Sobotnie dyktando ortograficzne

Pytanie 1 z 10
Tata G[]esia jest pieka[]em i piecze najpy[]niejsze b[]łki:
Źródło: Wielkopolska: Ostrzeżenie IMGW 26.07. - ULEWY i BURZE Z GRADEM!