Upały w Polsce

i

Autor: pixabay.com Upały w Polsce

Wielkopolska: Straż Miejska będzie karać za podlewanie ogródków!

2021-06-21 9:28

Straż Miejska w Pleszewie będzie karać mieszkańców, którzy podlewają ogródki. Problemy z niskim stanem wody w zbiorniku na stacji wodociągowej w Pleszewie występują od kilku dni. Apele o oszczędzanie wody nie pomogły, dlatego urząd miejski wydał zarządzenie, w którym napisano, iż podlewanie ogródków czy mycie samochodów będzie karane mandatem.

Pomimo wymiany pompy, sytuacja z wodą w zbiorniku jest bardzo zła, dlatego już kila dni temu burmistrz Arkadiusz Ptak wystosował apel, aby nie podlewać ogródków czy trawników lub nie myć samochodów.

- W trosce o zabezpieczenie wszystkich mieszkańców w wodę, zwracamy się z prośbą o możliwie maksymalne ograniczenie jej zużycia. Znacznie ograniczmy podlewanie ogrodów działkowych i przydomowej zieleni. Konsekwencją niewprowadzenia ograniczeń może być czasowe obniżenie ciśnienia na pleszewskich osiedlach. Prosimy zatem o odpowiedzialność za wspólne dobro i społeczną solidarność - apelował na FB burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

Jak się okazało apele nie pomogły i szczególnie w godzinach wieczornych mieszkańcy gminy i tak trawniki czy ogródki podlewali.

- Podlewanie trawników, ogródków, czy mycie samochodów nie jest już prośbą i zaleceniem, ale jest to formalne ograniczenie. W dniu dzisiejszym zostało wydane stosowne zarządzenie -zakomunikował Burmistrz Ptak.

Póki co w Poznaniu podobnych rozporządzeń się nie przewiduje.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Wielkopolska: Straż Miejska będzie karać za podlewanie ogródków!