Burza

i

Autor: pixabay.com Burza

Wielkpolska: Ostrzeżenie IMGW 2 stopnia - BURZE Z GRADEM!

2021-07-14 12:09

Instytut Meteorologii i Gospodarski Wodnej ostrzega przed intensywnymi zjawiskami, które mogą wystąpić w całej Wielkopolsce. Trzeba przygotować się na intensywne opady deszczu, a także burze. Lokalnie może spaść grad. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

IMGW wydał ostrzeżenie dla większości kraju, również dla Wielkopolski. Trzeba liczyć się z intensywnymi i momentami niebezpiecznymi zjawiskami.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 115 km/h. Miejscami grad. Istnieje prawdopodobieństwo 30% lokalnych opadów do 90 mm i porywów wiatru do 120 km/h

informuje IMGW. 

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12:00 w środę do 6:00 w czwartek. Jest to ostrzeżenie drugiego stopnia, a to oznacza, że prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk jest spore. 

Poznań ZALANY! Ogromna nawałnica przeszła przez miasto!

Specjaliści przypominają, żeby z balkonów zdjąć przedmioty, które mogą spaść i wyrządzić krzywdę przechodzącym pieszym lub uszkodzić samochody. Z kolei kierowcom radzimy, by w miarę możliwości unikali parkowania swoich pojazdów pod drzewami. 

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Wielkpolska: Ostrzeżenie IMGW 2 stopnia - BURZE Z GRADEM!