Na poznańskich autobusach i tramwajach pojawiła się naklejka Wolna Ukraina

i

Autor: Poznan.pl Na poznańskich autobusach i tramwajach pojawiła się naklejka Wolna Ukraina

Wsparcie dla Ukrainy na pojazdach komunikacji miejskiej

2022-03-02 12:56

Na tramwajach, autobusach, samochodach straży miejskiej oraz flocie urzędowej pojawiły się niebiesko-żółte naklejki z dwujęzycznym napisem "Wolna Ukraina!!! Вільна Україна!!!". Wykonała je nieodpłatnie firma Labo Print.

- W ostatnich dniach wydrukowaliśmy około kilkadziesiąt tysięcy specjalnych naklejek na szyby, karoserie pojazdów i paczki z pomocą. Chcemy również w ten sposób solidaryzować się z narodem ukraińskim, który walczy o swoją wolność. Nie ma w nas zgody na przejawy agresji wobec niewinnych ludzi - mówi Krzysztof Fryc, prezes Labo Print S.A.

Do poznańskiego MPK trafiło 3000 sztuk, które zostały wyeksponowane na drzwiach do pojazdów, aby były widoczne w przestrzeni publicznej i wyrażały sprzeciw wobec agresji na Ukrainę. Nalepki będzie też można zobaczyć na radiowozach straży miejskiej i samochodach urzędu miasta. Oklejone nimi są również pojazdy Uber - wielu kierowców to osoby zza wschodniej granicy obecnie mieszkające w naszym mieście. 

Jeśli ktoś chciałby mieć taką nalepkę na swoim samochodzie, to może po nie podjechać do siedziby firmy przy ul. Szczawnickiej 1, gdzie otrzyma je za darmo. Dla niezmotoryzowanych przygotowane są owalne naklejki z przeznaczeniem na ubrania czy plecaki. 

Poznań uruchomił też miejski punkt pomocy - Poznań dla Ukrainy. Działa w godzinach od 10.00 do 20.00 przy ul. Bukowskiej 27/29. Można tam przynosić żywność, koce czy środki higieny dla uchodźców uciekających przed wojną. Więcej informacji: poznan.pl/ oraz na profilu @czulypoznan na Facebooku. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich organizowany jest punkt recepcyjny, a od środy (2 marca) działać będzie również magazyn darów. Więcej informacji na stronie: poznan.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Wsparcie dla Ukrainy na pojazdach komunikacji miejskiej