Wybierz się w kulinarną podróż nie opuszczając Poznania!

Smaki Azji? Ameryki? Europy? Wybierz się w kulinarną podróż nie opuszczając Poznania
Autor: Nadsłane Smaki Azji? Ameryki? Europy? Wybierz się w kulinarną podróż nie opuszczając Poznania

W Poznaniu atmosfera lata trwa dłużej. 26 i 26 września przy Stadionie Poznań odbywać się będzie kulinarna fiesta, połączona z wieloma ciekawymi wydarzeniami. Nadchodzi Wielka Szama – największy zlot food trucków w Poznaniu.

Mobilne restauracje biorące udział w wydarzeniu charakteryzują się wąskim menu – każdy wystawca specjalizuje się w określonej kuchni. Jednak nie oznacza to, że nie będzie w czym wybierać. W wydarzeniu łącznie weźmie udział ponad 30 food trucków! Miłośnicy dań azjatyckich powinni spróbować makaronów z woka i pierożków dim sum. Wolisz kuchnię Meksyku? Nie możesz przejść obojętnie obok food trucków serwujących tacos, quesadille i burrito. To nie koniec kulinarnych podróży. W menu wystawców Wielkiej Szamy znajdą się też kanapki z pulpecikami, bałkańskie cevapy, pastrami, gruzińskie pierożki chinkali, krewetki w tempurze i desery: hiszpańskie churros, rolowane lody tajskie, owoce w czekoladzie i świeże donuty.

Doznania kulinarne to nie wszystko, czego będzie można doświadczyć w weekend 25 i 26 września. Czas na festiwalu umilą wydarzenia dodatkowe:

  • Po Godzinach – Strefa Piwa Regionalnego – strefa przeznaczona dla pełnoletnich. W programie: pokazy warzenia piwa, liczne ciekawostki, zawody kapslowania na czas, quizy z nagrodami i beer-pong.
  • Hopla Fest – Wielki Festiwal Dmuchańców - najmłodsi będą mogli wyszaleć się na dmuchanych atrakcjach z bajkowymi postaciami.
  • Strefa Ogromnych Baniek Mydlanych – dzieci uwielbiają bańki mydlane, w tej strefie nauczą się sami robić wielkie bańki.

Wydarzenie zostanie zorganizowane z zachowaniem wszystkich aktualnych obostrzeń. Potrawy będą przygotowywane zgodnie z panującym reżimem sanitarnym. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by pobyt na wydarzeniu był bezpieczny i komfortowy.

Co? Wielka Szama na Stadionie Gdzie? Stadion Poznań Kiedy i o której?

  • sobota 25.09 12:00-21:00
  • niedziela 26.09 12:00-21:00

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Wybierz się w kulinarną podróż nie opuszczając Poznania!