Wartostrada

i

Autor: ZDM Poznań Wartostrada

Wysoki poziom wody w Warcie! Co to oznacza?

2022-02-14 15:55

Fragmenty Wartostrady w okolicy mostu św. Rocha i Śródki zamknięte. Zarząd Dróg Miejskich demontuje lampy, ławki i kosze na śmieci na tych odcinkach. Wszystko przez wysoki stan Warty. Ten przekroczył 3,5 metra. Rzeka wylała na drogę.

Wysoki stan wody w Warcie i Cybinie! Rzeka wylała w kilku miejscach na Wartostradzie. Zarząd Dróg Miejskich zamknął odcinki w okolicy mostu św. Rocha i Śródki. Jak zaznacza prof. Bogdan Chojnicki z Uniwersytetu Przyrodniczego, więcej wody w rzekach ma swoje plusy.

Dla ekosystemu rzecznego, dla kanałów ulgi to jest bardzo dobry moment, by ta woda mogła się wymieszać i odświeżyć. No i dla stworzeń tam żyjących to jest dobra wiadomość.

​To pierwsze zamknięcie części Wartostrady od oddania trasy do użytku. W poprzednich latach nie było takiej potrzeby. W tym roku do wezbrania rzek przyczyniła się pogoda.

Mieliśmy deszczową zimę. Było zdecydowanie więcej opadów deszczu i zdaje się, że w środę i czwartek pojawią się nam w Wielkopolsce kolejne opady.

W związku z wysokim poziomem wody drogowcy demontują lampy, ławki i kosze na śmieci na zamkniętych odcinkach Wartostrady.

Nowa siedziba Leszczyńskiego Banku Żywności w Lesznie
Źródło: Wysoki poziom wody w Warcie! Co to oznacza?