Wygodniej i estetyczniej wzdłuż pl. Asnyka

i

Autor: Poznan.pl Wygodniej i estetyczniej wzdłuż pl. Asnyka

Wzdłuż pl. Asnyka będzie wygodniej i estetyczniej. Wszystko za sprawą remontu

2021-10-13 10:49

Wygodniej i estetyczniej będzie już niedługo przy placu Asnyka na Jeżycach. Wyremontowany zostanie chodnik biegnący wokół placu. Prace są finansowane z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Prace rozpoczną się w środę (13 października) i prowadzone będą od skrzyżowania z ul. Słowackiego po posesję oznaczoną numerem 4.

Będą to już kolejne remonty na tej ulicy. Przed czterema laty wyremontowany został chodnik pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Słowackiego, a Sienkiewicza. Przed rokiem ułożono nową nawierzchnię jezdni na tym odcinku.

Teraz znów przyszła kolej na poprawienie komfortu przemieszczania się pieszych – wzdłuż placu. W miejsce zniszczonej nawierzchni będzie zupełnie nowa – taka sama jak na ul. Słowackiego i na ul. Asnyka, czyli ułożona z płytek plaza nova zwanych czapką biskupa.

Podczas prac na placu obowiązywać będzie zakaz parkowania (prosimy o przestawienie pojazdów). Ruch pieszych zostanie przesunięty na główną część ul. Asnyka, przy czym zachowane zostanie dojście do posesji. Po zakończeniu remontu parkowanie z chodników ma być przesunięte na jezdnię. Poprawi to warunki przemieszczania się pieszych.

Prace, które potrwają do końca miesiąca, mają kosztować 150 tys. zł, a środki pochodzą z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Po zakończeniu remontu zyska otoczenie, które będzie wyglądało o wiele bardziej estetycznie. Piesi natomiast będą mogli poruszać się w bardziej komfortowych warunkach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Wzdłuż pl. Asnyka będzie wygodniej i estetyczniej. Wszystko za sprawą remontu