Za bilet czasowy w tramwaju zapłacicie kartą albo smartfonem!

2021-12-20 21:05 W.Ł
Tramwaj Poznań
Autor: MPK Poznań Tramwaj Poznań

Do zakupu biletu w poznańskim tramwaju czy autobusie nie będą Wam już potrzebne drobne.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że do końca sierpnia przyszłego roku za zakup biletu czasowego w pojeździe będzie można zapłacić kartą lub telefonem.

Będzie możliwość zakupu takiego biletu bezpośrednio w pojeździe. W przypadku gdy nie mamy karty PEKA, nie mamy biletu papierowego, nie korzystamy także z aplikacji, wystarczy, że mamy jakąkolwiek kartę płatniczą albo urządzenie, które działa w technologii NFC, na przykład smartfon lub smartwatch z podpiętą kartą.

Mówi Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego. Jak zaznaczają urzędnicy, to rozwiązanie jest skierowane głównie do osób, które komunikacją miejską podróżują rzadko, bo bilety czasowe, np. na 15 czy 45 minut są po prostu najmniej opłacalne.

Nam zależy, żeby ta sieć była kompletna, pełna, dlatego chcemy, aby ten system dawał możliwość na każdej linii, w momencie kiedy będziemy w pojeździe, by zawsze w jednym z wagonów lub w autobusie znajdowało się minimum jedno takie urządzenie.

Dodajmy, w tej chwili w niektórych pojazdach znajdują się już biletomaty, ale można w nich płacić jedynie gotówką. Nie były one opłacalne i zaprzestano ich montowania kilka lat temu. Niewykluczone jednak, że będą one funkcjonować obok biletomatów na kartę płatniczą.

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?
Źródło: Za bilet czasowy w tramwaju zapłacicie kartą albo smartfonem!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany