Zadbaj o swoje zdrowie podczas niedzielnego finału WOŚP!

Hasłem tegorocznego Finału WOŚP jest - Żyj zdrowo w zdrowym świecie
Autor: MTP

Przesiewowe badanie słuchu, rentgen klatki piersiowej, mammografia czy badanie zmian na skórze - to wszystko będzie można wykonać w Strefie Zdrowia. Stanie ona na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W organizację Strefy Zdrowia aktywnie włączyło się Miasto Poznań. W niedzielę, 29 stycznia, już od godziny 10:00 w mobilnej strefie badań  (przed wejściem do hali Poznań Congress Center) wszyscy chętni będą mogli zbadać swój słuch i wykonać prześwietlenie RTG klatki piersiowej - do zdjęcia dołączony będzie opis radiologa. Dla kobiet dostępna będzie mammografia i cytologia, o którą zadbają specjaliści z Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów, a chętni będą mogli zbadać gęstość swoich kości i dowiedzieć się, czy grozi im osteoporoza. Wszyscy chcący (i zdrowi) będą także mogli oddać krew.

W stacjonarnej części Strefy Zdrowia, w hali Poznań Congress Center, na uczestników finału będą czekały badania znamion skórnych dostępne dzięki Fundacji Akceptacja. Przedstawiciele poznańskiej stacji sanepidu zbadają zawartość dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, podpowiedzą, jak rzucić palenie, a najmłodszym pokażą, jak prawidłowo myć zęby. Z kolei Wielkopolski Bank Żywności zaprosi na warsztaty kulinarno-edukacyjne, na których będzie można dowiedzieć się więcej o zdrowym odżywianiu, a strażnicy miejscy przypomną, jak dbać o porządek. 

Dorośli będą mogli skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciw COVID-19 i grypie w punkcie zorganizowanym przez Szpital Podolany. Dzieci w tym czasie nie będą się nudzić -  Centrum Inicjatyw Rodzinnych zorganizuje dla nich kącik z zimowymi warsztatami plastycznymi. Ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Wielkopolsce wykorzystają interaktywne fantomy i nauczą wszystkich chętnych, jak udzielać pierwszej pomocy. Pokażą też, jak przeprowadzić defibrylację i masaż serca. 

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/page.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FESKA-Pozna%25C5%2584-News-346992376381867&tabs=timeline&width=1000&height=500&small_header=false&adapt_container_width=true&hide_cover=false&show_facepile=true&appId" width="1000" height="500" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zadbaj o swoje zdrowie podczas niedzielnego finału WOŚP!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany